Yeni yuvalarına 4 günde kavuştular - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Yeni yuvalarına 4 günde kavuştular

Yeni yuvalarına 4 günde kavuştular

Kızlarının düğün hazırlıklarını yaparken çıkan yangında evleri küle dönen Yılmaz ailesine Denizli Büyükşehir Belediyesi Sevgi Eli sahip çıktı. Yangından 4 gün sonra kendileri için kiralanan evde yeni eşyalarına kavuşmanın sürprizini yaşayan Yılmaz ailesi mucize olarak nitelendirdikleri olay karşısında sevinçten havalara uçtu. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Yılmaz ailesinin mutluluğuna görüntülü olarak bağlanarak ortak oldu.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 13 Haziran 2018 Çarşamba, 10:24

Babadağ’ın Cumhuriyet Mahallesi’nde geçen cuma günü çıkan yangında evleri kullanılamaz hale gelen Yılmaz ailesi, Ramazan Bayramı öncesi evsiz kalmanın şokunu yaşadı. Bayramın 2. günü çok sevdikleri kızları Büşra Yılmaz’ı evlendirmek için hazırlık yapan Necmettin-Kıymet Yılmaz çifti talihsiz olayın üzüntüsünü üzerinden atmak için mücadele ederken, Denizli Büyükşehir Belediyesi Sevgi Eli ekipleri ailenin imdadına koştu.

Yılmaz ailesine yeni bir ev tutuldu, Denizli Büyükşehir Belediyesi Sevgi Eli ekipleri evi baştan aşağı yeniden döşedi. Daha sonra eve çağrılan Yılmaz ailesine sürpriz yapıldı.

Evin aileye teslimine Babadağ Belediye Başkanı Salim Demirezen, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Erdal Işık ve Sevgi Eli Koordinatörü Selma Yıldız katıldı. Yangından 4 gün sonra kendileri için kiralanan evde yenilenen eşyalarına kavuşan Yılmaz ailesi sevinçten havalara uçtu.

BAŞKAN OSMAN ZOLAN SEVİNÇLERİNE ORTAK OLDU
Denizli Büyükşehir Belediyesi Başkanı Osman Zolan ve eşi Berrin Zolan da küçük bir sürpriz yaparak ailenin mutluluğuna görüntülü telefon ile görüşerek ortak oldu. Aileye geçmiş olsun dileklerini ileten Başkan Osman Zolan, mal kaybının bir şekilde telafi edileceğini, sevindirici olanın can kaybının yaşanmaması olduğunu kaydetti. Büyükşehir Belediyesi’nin her zaman ihtiyaç sahiplerinin yanında olduğunu vurgulayan Başkan Osman Zolan, Yılmaz çiftine yenilenen evlerinde güle güle oturmalarını diledi.

ANNE YILMAZ’DAN DUYGULANDIRAN SÖZ: “BU KADAR SEVİLDİĞİMİZİ BİLMİYORDUK”
“Bu kadar sevildiğimizi, bu kadar değerli olduğumuzu bilmiyorduk” diyen 3 çocuk annesi Kıymet Yılmaz ise, “Çok mutluyum adeta sevinçten havalara uçuyorum. Allah herkesten razı olsun. Başkanımızın, sizin, ekibinizin hepinizin yüreklerine sağlık diyorum. Üzüntüm, acım bugün bitti. Ben böyle bir şey beklemiyordum. Bayram arifesinde düğünümüz için hazırlık yaparken böyle bir olay yaşadık ama yalnız olmadığımızı Sevgi Eli sayesinde anladık” dedi.

“SEVGİ ELİ HAKKINDA VATANDAŞIMIZ BİLGİ SAHİBİ OLSUN”
Denizli Büyükşehir Belediyesi Sevgi Eli Koordinatörü Selma Yıldız ise, “Ailemiz Ramazan Bayramı’nın 2. günü kızlarını evlendirmeye hazırlanırken başlarına böyle bir felaket gelmiş. Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan’ın talimatı ile hemen harekete geçtik ve ailemize evi teslim ettik. Bizler, bunları halkımıza gösteriyoruz ki Sevgi Eli’nin ne yaptığı konusunda halkımız bilgi sahibi olsun” dedi.

“KISA SÜREDE YARALARINI SARDIK”
Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Erdal Işık da, yangının ardından hemen harekete geçtiklerini belirterek, “Onları hem ramazan ayı içerinde mağdur etmemiş olduk hem de düğünleri öncesinde yaralarını sardık. Ekiplerimiz hummalı bir şekilde çalışarak 4 gün gibi kısa bir sürede bu evi ailemize teslim etti. Ekibimizin de emeklerine sağlık diyorum. Bizlere bu hizmeti sunma imkanı veren Denizli Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan’a çok teşekkür ediyorum” dedi.

Öte yandan Yılmaz ailesine evlerini teslim eden Sevgi Eli ekipleri, aileyi yeni evlerindeki ilk iftarda yalnız bırakmadı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı