Haşereyi bitiriyorlar - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Haşereyi bitiriyorlar

Haşereyi bitiriyorlar

Denizli Belediyesi, 55 mahalledeki 3 bin 200 PTT menholünü ilaçlayarak kış dönemi sivrisinek ve haşereyle mücadele çalışmasını tamamladı.

/ DENİZLİHABER / 14 Şubat 2008 Perşembe, 01:00

Denizli Belediyesi, PTT menhollerinde gizlenen sivrisinekleri yok etmek için Kış mevsimi ilaçlama programını tamamladı. Böylece 3 ay süren çalışmalarla 55 mahalledeki 3200 PTT menholü ilaçlanarak erişkin haşere ve sivrisinekler üreme dönemi öncesi yok edildi.

Denizli Belediyesi’ne bağlı Sağlık İşleri Müdürlüğü, soğuk havanın hâkim olduğu dış ortamdan korunmak için PTT menhollerine gizlenen sivrisineklerle etkin mücadelesini tamamladı.

Sivrisinekler, üreme dönemi öncesinde ilaçlanarak çoğalmalarının da önüne geçildi. Ekipler, genellikle yol üzerinde bulunan menholleri ilaçlamak için güvenlik tedbirini elden bırakmayıp sürücülere yönelik trafik işaretleri yerleştirdi. Ardında çevreye zarar vermeyen Dünya Sağlık Örgütü ve Sağlık Bakanlığı’nın onayladığı insektisit ilaçlar kullanılarak sivrisinekleri saklandıkları bölgede yok etti.

Sağlık İşleri Müdürü Uzman Doktor Günay Kanber de, ekiplerin çalışmalarını yerinde inceledi. Kanber, yaz boyunca verilen mücadelenin kışın da sürdürüldüğünü, böylece çoğalma dönemi yapılan ilaçlamayla ekonomik kazanç sağlandığını belirtti.

Sivrisineklerle kışın mücadele edilmemesi durumunda Şubat ayında tekrar çoğalıp etkin hale geldiğini ifade eden Kanber, ‘Vatandaşların daha rahat bir yaz geçirmesi için kışın da ilaçlama yapıyoruz. Kış ilaçlamamız 3 ay sürdü. 3200 PTT menholünü önce haritalama çalışması yaptık sonra da sivrisinekle mücadele çalışması yaptık’ dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı