“Yüksek faturalar incelenecek” - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

“Yüksek faturalar incelenecek”

“Yüksek faturalar incelenecek”

Kentgaz Genel Müdürü Mahmut Raci Özkesen, bazı abonelerden, özellikle de merkezi sistem kullananlardan, faturanın yüksek geldiğine dair şikayetler aldıklarını belirterek, bu durumun inceleneceğini söyledi. Özkesen, “Cihazla ilgili servis hizmetinin eksik verildiği kanaatindeyim” dedi.

/ DENİZLİHABER / 22 Ocak 2008 Salı, 01:00

Kentgaz Genel Müdürü Mahmut Raci Özkesen ve Kentgaz Genel Müdür Yardımcısı Işık Deniş, Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde, Kentgaz’ın 2008 yatırımlarıyla ilgili basın toplantısı yaptı. Toplantıda, bazı abonelerin doğal gaz faturalarının yüksek gelmesi nedeniyle yaptıkları şikayetler de değerlendirildi.

‘2008’de 130 kilometrelik hat döşeyeceğiz’

Kentgaz Genel Müdür Yardımcısı Işık Deniş, 2006 yılından beri Denizli’ye doğal gaz yatırımı yaptıklarını belirterek, “2006’da < ?xml:namespace prefix = st1 ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:smarttags" />140 kilometre doğal gaz hattı döşedik. 2007’de bu hattaki konutların doğal gaz bağlantılarını tamamladık. Bu da neredeyse, 2006’da yaptığımız yatırıma eşdeğer bir yatırımdı. 2008’de de 130 kilometrelik yeni hat döşeyeceğiz. Bu kez, hat döşeme işini kış döneminde yapacağız. 3 ekiple başladık. Temmuz-Ağustos aylarında da yeni hatların geçtiği yerlerdeki konutlara doğal gaz verilecek” dedi.

2008’de hat döşenecek mahalleler

Deniş, 2008’de, Bereketli-Yeni Mahalle, Yenişehir ve Barbaros Mahalleleri ve Servergazi’de Erenler ve Yeşilköy Mahalleleri’ne doğal gaz hattı döşeyeceklerini söyledi. Deniş, 15 gün içerisinde, Yenişehir ve Servergazi’deki hat döşeme çalışmalarına başlayacaklarını belirtti.

2008’de 10 milyon YTL’lik yatırım

Bu sene içerisinde, Denizli’de 7 milyon 250 bin YTL’si hat döşemesine, geri kalanı da doğu ve batıdaki doğal gaz arz istasyonlarını birbirine bağlamak için döşeyecekleri hatlarda kullanılmak üzere toplam 10 milyon YTL’lik yatırım yapacaklarını söyledi. Deniş, 2008’de yapacakları yatırımla birlikte, Denizli’ye yatırıma başladıklarından beri toplam 26 milyon YTL’lik yatırım yapmış olacaklarını ifade etti. Deniş, yıl sonunda 13 bin 750 binanın önüne doğal gaz getirilmiş olacağını belirtti.

‘Hatalı okuma oranı çok düşük’

Kentgaz Genel Müdürü Mahmut Raci Özkesen ise son günlerde abonelerden, faturaların yüksek gelmesine ilişkin şikayetleri değerlendirdi. Özkesen, bir kişinin ortalama olarak bir hafta içerisinde 1500 sayaç okuduğunu ve faturalara yansıyan sayaç değerlerinin elle girildiğini belirterek, “Bu bir kişinin 10 hatalı sayaç okuduğunu kabul edersek yaklaşık 100 sayacın hatalı okunduğunu bulabiliriz. Bu hatalı okumaların bir kısmı da düşük verili okumadır. Hatalı okuma oranı oldukça azdır. Hataları minimuma indirmek için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

‘Merkezi sistem kullananlar daha çok şikayetçi’

Yüksek fatura şikayetlerinin, daha çok merkezi sistem kullanan doğal gaz abonelerinden geldiğine dikkat çeken Özkesen, “Bunu inceleteceğiz. Isı yalıtımı çok iyi olan dairelerden, faturanın yüksek olduğuna dair şikayet gelmiyor. Önümüzdeki günlerde, merkezi sistemlerde daha fazla özen gösterilip, daha hassas ayar yapılmasını isteyeceğiz. Yüzde 5 oranında, merkezi sistem kullananların faturaları daha yüksek geliyor. Cihazla ilgili servis hizmetinin eksik verildiği kanaatindeyim” diye konuştu. Özkesen, önümüzdeki günlerde, Makine Mühendisleri Odası Denizli Şubesi ile birlikte bu konuyu değerlendireceklerini söyledi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı