REKLAMI GEÇ

TEKNOKENT BİR YAŞINDA

TEKNOKENT BİR YAŞINDA

2007 yılında kuruluş çalışmalarına başlanan, 2010’un Ocak ayında hizmete açılan Pamukkale Üniversitesi Teknokent 1. yaşını kutluyor.

/ DENİZLİHABER / 25 Aralık 2010 Cumartesi, 17:31

Üniversite, araştırma kurum ve kuruluşları ile üretim sektörleri arasında işbirliği sağlayarak, teknolojik bilgi üretmek amacıyla kurulan PAÜ Teknokent, Denizli’nin sahip olduğu girişimci ruhundan aldığı enerjiyle hedeflenenin üstünde bir performans sergiledi. Teknokent’te 2010 Ocak ayında 5 olan firma sayısı 2010 Aralıkta 41’e, yine Ocak ayında 8 olan çalışan sayısı 2010 Aralık’ta 55’e yükseldi. Türkiye’de üniversiteler bünyesinde faaliyet gösteren 23 teknoloji geliştirme bölgesinden biri olan PAÜ Teknokent kuruluş işlemlerini en hızlı tamamlayan teknokent olarak dikkatleri üzerine çekmişti. Bir yıllık dönemde Denizli’deki üretim sektörleri ile üniversitenin araştırma gücünü bir araya getiren Paü Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Rektör Prof. Dr. Fazıl Necdet Ardıç Teknokentin 1 yılını değerlendirdi. Pamukkale Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesinde temel hedefin Denizli’nin Araştırma-Geliştirme fonlarından aldığı payın yükseltilmesi olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Ardıç şöyle dedi: “ Teknopark’ta Denizli’nin dinamik sanayi yapısı, kaliteli üretim bilgisi ile üniversitenin ar-ge kapasitesini bir araya getirmeyi amaçlıyoruz. Hedefimiz yeni ürünler ve yeni sektörlerin devreye girmesi ile Denizli ekonomisini 2-3 kat büyütmektir.”

Bir yıllık dönemde yürüttükleri faaliyetlerle ilgili bilgiler veren Teknokent Genel Müdürü Doç. Dr. Soner Haldenbilen, ABİGEM ile iş planı çalışması gerçekleştirildiğini, girişimcilik eğitimleri başta olmak üzere çeşitli eğitim ve sertifikasyon eğitimleri düzenlendiğini, KOSGEB’e irtibat ofisi sağlandığını ve Teknokent’in ortakları ile Teknoloji ve Ar-Ge Günleri düzenlediğini, 3’üncüsünü Mayıs 2011’de gerçekleştireceklerini söyledi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı
 

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE