Kazada hayatını kaybeden pilotlar helikopterle alınacak - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Kazada hayatını kaybeden pilotlar helikopterle alınacak

Kazada hayatını kaybeden pilotlar helikopterle alınacak

Aydın Çıldır Havaalanı’ndan kalkan ve Karacasu yakınlarına düşen uçağın enkazına karadan ulaşımın güç olması nedeniyle hayatını kaybeden pilotların helikopter ile alınacağı açıklandı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 20 Kasım 2018 Salı, 13:14

Enkazın tespiti sonrası, karadan bölgeye ulaşımın güç olması ve etkili sis nedeniyle jandarma ve AFAD İzmir İl Müdürlüğüne bağlı 2 ekip, helikopterle bölgeye indirildi.

Karacasu Cumhuriyet Savcısının da olay yerine helikopterle gönderilmesi için çalışma yürütülürken Denizli ve Aydın AFAD ve UMKE ekipleri ise yürüyerek kaza bölgesine ulaşmaya çalışıyor.

Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, enkazın tespiti sonrası ilk ekiplerin bölgeye vardığını, pilot ve öğrencinin cesedine ulaşıldığını belirterek, “Savcılık incelemesinin ardından cenazeler helikopterle alınarak hastaneye gönderilecek. Diğer ekiplerin bölgeye ulaşması halinde kaza kırım çalışmalarına başlanacak” dedi.

SAMSUN’DAN 8 AY ÖNCE AYDIN’A GELDİ
Kazada hayatını kaybeden eğitmen pilot Hamdi Yılmaz’ın, bir dönem Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Havacılık ve Uzay Teknolojileri Uygulama ve Araştırma Merkezi (UZAYTEM) bünyesinde uçuş eğitimi verdiği, 8 ay önce Çıldır Havalimanı’ndaki THY Uçuş Akademisinde görev yapmaya başladığı belirtildi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı
 

Hava Durumu

MerkezefendiSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
11 Aralık 2018 Salı 7 10Yağmurlu
12 Aralık 2018 Çarşamba 4 7Yağmurlu
13 Aralık 2018 Perşembe 0 9Yağmurlu
14 Aralık 2018 Cuma 5 13Yağmurlu
15 Aralık 2018 Cumartesi 5 13Az Bulutlu