Teknoloji bağımlılığına dikkat çekilen törende ilginç ayrıntı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Teknoloji bağımlılığına dikkat çekilen törende ilginç ayrıntı

Teknoloji bağımlılığına dikkat çekilen törende ilginç ayrıntı

Pamukkale Kaymakamlığı’nın “Teknolojinin Bilinçli ve Güvenli Kullanımı Projesi” kapsamında düzenlediği “Pamukkale Nomofobi Günü”nde teknolojik cihaz kullanılmaması tavsiye edilmesine rağmen bazı katılımcılar cep telefonu ile etkinliği çekip sosyal medyada paylaştı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 13 Mart 2018 Salı, 18:50

 

Pamukkale Kaymakamlığının “Teknolojinin Bilinçli ve Güvenli Kullanımı Projesi” kapsamında “Pamukkale Nomofobi Günü” dolayısıyla kaymakamlıktan 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanına kadar kortej yürüyüşü gerçekleştirildi.

Yürüyüş sırasında, teknoloji bağımlığına dikkat çekmek için bazı öğrenciler sosyal medya resimleri olan maketler içerisinde ve zincirlere bağlı şekilde yürürken bazı öğrenciler de müzik enstrümanları ve spor malzemeleri ile yürüyüşe katıldı.

Yürüyüşün anlam ve önemi gereği yürüyüş sırasında teknolojik cihaz kullanılmaması tavsiye edildi ancak birçok katılımcı cep telefonu ile yürüyüşü çekip paylaştı.

Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, yaptığı açıklamada, bağımlılığa karşı mücadelede önemli bir çalışmayı başlattıklarını, kişinin mobil cihazlardan uzak kalma korkusu anlamındaki “nomofobiye” dikkat çekmek için bugünü “Pamukkale Nomofobi Günü” olarak belirlediklerini belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde her türlü bağımlılığa karşı oluşturulan Bağımlılıkla Mücadele Yüksek Kurulu ile koordineli bir şekilde bu çalışmanın yürütüldüğünü dile getiren Balcıoğlu, şunları söyledi:

“Yavrularımızı intihara kadar sürükleyen bilgisayar oyunlarına karşı bunun sorumluluğunu hissettik ve bu noktadan hareketle kaymakamlığımızda bir proje oluşturduk. Binlerce öğrencimizin düştüğü bu bağımlılığa karşı onları spora, müziğe, akıl oyunlarına yönlendireceğiz. Bu hususta tüm çalışma arkadaşlarımla büyük mesafe kat ettik. Okullarımızda çok önemli çalışmalar yapıldı. Proje koordinatörümüzün bana ilettiği, okullarımızda hakikaten biraz daha fazla ilgiye muhtaç yavrularımız vardı. Bu noktada yüzde 11,9’luk olumlu bir gelişme oldu.”

Ressam İbrahim Çallı Ortaokulu 8. sınıf öğrencisi Emin Türkdönmez de etrafındaki arkadaşlarının bilgisayar oynaması nedeniyle kendisinin de buna alıştığını belirterek, “Bilgisayarı derslerinizde ödevleriniz olur, kullanabilirsiniz ama oyunun hiçbir faydası yok, ben görmedim, olacağını da sanmıyorum” diye konuştu.

Öğrenci velisi Emine Keskin de bilgisayarı ilk başta çocuğunun gelişimi için iyi zannettiklerini dile getirerek, “Sonradan baktık çocuk konuşamıyor, kendisini ifade edemiyor. Bilgisayarın zararlı olduğuna karar vererek onu hayatımızdan uzaklaştırdık” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı
 

Hava Durumu

PamukkaleSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
14 Aralık 2018 Cuma 5 12Yağmurlu
15 Aralık 2018 Cumartesi 7 15Çok Bulutlu
16 Aralık 2018 Pazar 8 12Yağmurlu
17 Aralık 2018 Pazartesi 6 12Parçalı Bulutlu
18 Aralık 2018 Salı 7 13Parçalı Bulutlu