17.Felsefe Olimpiyatları yapıldı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

17.Felsefe Olimpiyatları yapıldı

17.Felsefe Olimpiyatları yapıldı

Türkiye Felsefe Kurumu (TFK) tarafından düzenlenen 17. Türkiye Liseler arası Felsefe Olimpiyatları, Denizli’nin Tavas ilçesine bağlı Kızılcabölük Beledisi’nde yapıldı.

/ DENİZLİHABER / 9 Mart 2013 Cumartesi, 16:11

Türkiye Felsefe Kurumu ( TFK ) Çocuklar İçin Felsefe Birimi’ nin düzenlediği 17. Türkiye Felsefe Olimpiyatı Denizli’nin Tavas ilçesine bağlı Kızılcabölük beldesinde yapıldı. Kızılcabölük, Ankara, Antalya, Batman, Bursa, Çanakkale, Gaziantep, Hatay (Samandağ), İstanbul, İzmir, Mersin, Samsun olmak üzere 12 merkezde yapılan Türkiye Felsefe Olimpiyatlarının düzenlendiği tek belde.

Kızılcabölük Yaşar Öncan Lisesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen organizasyonda, Aydın, Afyon, Denizli, İzmir, Uşak ve Muğla’dan katılan 36 öğrenci yarıştı.

Felsefe Olimpiyatları ile ilgili bulgu veren Felsefe olimpiyatı bölge komisyon başkanı Dr. Yüksel Marım; “Bu olimpiyata katılabilmek için içinizden bazılarının ne kadar zorluklara, sıkıntılara, fedakârlıklara katlandığınızın farkındayım. Felsefe adına burada bulunmak için gösterdiğiniz maddi ve manevi bütün fedakârlıklar için teşekkür ederim. Çıkarların egemen olduğu bir dünyada bu kadar insan bu kadar özveriyle bir iş için uğraşıyorsa ve bunu on yedi yıldır sürdürüyorsa bu hayatımıza yön vermek için felsefe yapmanın önemine inandıkları içindir. Descartes’ın dediği gibi ‘Felsefesiz yaşamak, açmaya çalışmadan gözü kapalı yaşamaktır ve insanın kendisini yönetmek için aklını kullanması gözlerini kullanmasından daha gereklidir’. Bu sınava giren tüm öğrencilere, teşekkür belgesi verilecek. Dilerim bu belgeyi alan öğrenciler, her zaman akıllarını kullanma cesaretini ve gücünü gösterecektir” dedi.

Marım, Sonuçların 10 gün içinde açıklanacağını, www.lisefelsefe.org ve TFK sitelerinde ilan edileceğini ve ilk iki dereceye giren öğrencilerin yabancı dil yeterliliklerine göre 16-19 Mayıs 2013 tarihleri arasında Odense’de (Danimarka) yapılacak uluslararası olimpiyatta Türkiye’yi temsil edeceğini söyledi.

KIZILCABÖLÜK’Ü GEZDİLER
Öğrenciler sınavda ter dökerken, veliler de Kızılcabölük Belediye Başkanı Abdülkadir Uslu rehberliğinde beldeyi gezdi. Uslu: “İlim ve sanat ilgi görmediği yeri terk eder. İlim ve sanat bir kuşun iki kanadı gibidir. Bu iki kanadı kullanabilen toplumlar uçar ve özgür olurlar. Biz de okullarımızdan gelen projelere elimizden gelen desteği vermeye çalışıyoruz. Özay Gönlüm’ün memleketi olan ve El dokumasının merkezi olan Kızılcabölük; İlim, kültür, sanat ve sporun merkezi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor”dedi.

Olimpiyat sınavı sonrasında ise Kızılcabölük Belediyesi Toplantı ve nikah salonunda düzenlenen törenle; katılımcılara ve okullarına Türkiye Felsefe Kurumu tarafından katılım belgeleri ile Kızılcabölük oturumu anısına plaketler verildi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı
 

Belediye Başkanı

Turhan Veli AKYOL

Tavas Belediye Başkanı

İnsana yatırımın en değerli yatırım olduğuna inanıyoruz.

Tavas Hakkında

Doğanın eşsiz güzelliklerinin tarihin derin izleri ile buluştuğu, kültürel değerlerin birbirinden renkli gelenek ve göreneklerle bir araya geldiği köklü ve kadim bir ilçedir Tavas.

Hava Durumu

TavasSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
27 Mayıs 2018 Pazar 10 22Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
28 Mayıs 2018 Pazartesi 11 25Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
29 Mayıs 2018 Salı 11 23Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
30 Mayıs 2018 Çarşamba 11 23Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
31 Mayıs 2018 Perşembe 10 23Gökgürültülü Sağanak Yağışlı

Tavas Rehber

Kaymakamlık 613 10 26

İlçe Garnizon Komutanlığı 613 14 49

Belediye Başkanlığı 613 10 20

Adliye 613 10 33

Tavas Meslek Yüksek Okulu 613 11 00

Askerlik Şubesi 613 12 14

İlçe Emniyet Müdürlüğü 613 10 65

İlçe Nüfus Müdürlüğü 613 12 18

Tavas Devlet Hastanesi 613 10 27

Mahalleler

ORTA MH.

SAMANLIK MH.

YAKA MH.

YENİ MH.

AKYAR MH

AKINCILAR MH

ALPA MH.

AVDAN MH.

AYDOĞDU MH.

ALTINOVA MH.

BAHARLAR MH

BAHÇE MH.

BALKICA MH.

ÇAĞIRGAN MH.

ÇALIKÖY MH

ÇİFTLİK MH.

DAMLACIK MH

DENİZOLUK MH.

DEREAĞZI MH

DERİNKUYU MH

EBECİK MH

GARİPKÖY MH.

GÖKÇELER MH.

GÜMÜŞDERE MH.

GÜZELKÖY MH.

HIRKA MH.

HORASANLI MH.

KARAHİSAR MH

KAYACA MH.

KAYAPINAR MH

KEÇELİLER MH.

KIZILCA MH.

KIZILCABÖLÜK MH.

KOZLAR MH.

MEDET MH.

NİKFER MH.

OVACIK MH.

PINARLAR MH.

PINARLIK MH.

SARAABAT MH.

SEKİ MH.

SOFULAR MH.

SOLMAZ MH.

TEKKE MH.

ULUKENT MH.

VAKIF MH

YAHŞİLER MH

YEŞİLKÖY MH

YORGA MH.

YUKARIBOĞAZ MH