Ar-Döküm'den eğitime destek - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Ar-Döküm’den eğitime destek

Ar-Döküm’den eğitime destek

Denizli Merkez’e bağlı Göveçlik Beldesi’ne, Ar-Döküm, Anadolu Lisesi inşa edecek. Vali Hasan Canpolat ve Ar-Döküm adına Hilmi Özcan, okulun yapımı için protokol imzaladı.

/ DENİZLİHABER / 4 Mart 2008 Salı, 01:00

Göveçlik Beldesi’nde yaptırılacak olan Anadolu Lisesi’nin protokolü Vali Hasan Canpolat’ın makamında imzalandı. 2 milyon 500 bin YTL’ye mal olacak ve ilk etapta 720 bin YTL’si Ar-Döküm A.Ş. tarafından karşılanacak olan okulun protokolü Valilik makamında düzenlenen törenle Vali Hasan Canpolat ve Ar-Döküm A.Ş. adına Hilmi Özcan tarafından imzalandı.

Taban alanı bin < ?xml:namespace prefix = st1 ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:smarttags" />285 metrekare olmak üzere toplam 6 bin 493 metrekare inşaat alanına sahip, bodrum+zemin+3 kattan oluşacak olan okulda 24 derslik ve 2 adet laboratuar bulunacak.

Okulun inşaatına, 2008 yılında başlanacak ve inşaat 2010 yılında tamamlanacak. Vali Hasan Canpolat, okul yapımı konusunda Denizlililerin duyarlı olduklarını ve önemli yatırımlara imza attıklarını ifade ederek, bu konudaki yapılan çalışmalara geçen yıldan bu yana daha da hız verdiklerini ve bu yıl içinde okul yatırımlarının bir ivme kazanacağını söyledi. Özellikle bu yıl büyük önem verdikleri ‘Anadolu liseleri, anaokulları ve meslek liseleri’ konusunda hayırseverlerle toplantılar yaptıklarını ve bunun meyvelerini almaya başladıklarını belirten Vali Canpolat, “Ar-Döküm Denizli’nin çok köklü ve güzide bir müessesesi. Müessesenin kurucusu olan Özcan Ailesi’ni yaptıkları bu hayırlı iş için kutluyorum. Bu yapılan yatırım Denizli eğitimine ve kendi beldeleri olan Göveçlik’e önemli bir katkı sağlayacak. Okulumuzun temelini bu yıl birlikte atacağız ve kısa bir sürede tamamlayacağız. Bu protokol bu sene yaptığımız ilk okul protokolü. Umuyorum ki bunun arkası gelecek ve bu konuda yapılan yatırımlar sürecek” diye konuştu. Daha sonra okul protokolü Vali Hasan Canpolat ve Hilmi Özcan tarafından imzalandı

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı