Yeni müfredatın 16 kitabı Denizli MEM'de hazırlandı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Yeni müfredatın 16 kitabı Denizli MEM’de hazırlandı

Yeni müfredatın 16 kitabı Denizli MEM’de hazırlandı

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü öğretmenleri, yeni müfredata göre MEB’e 16 ders ve öğretmen klavuz kitabı hazırlıyor. Bunlardan 4’ü yazılırken, kalan 10 kitabın yazım aşamasında olduğu açıklandı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 7 Ekim 2017 Cumartesi, 10:41

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz başkanlığında ilçe milli eğitim müdürleri,  Merkezefendi ve Pamukkale İlçesi okul müdürleri toplandı.

Pamukkale Halk Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleşen toplantıda Maarif Müfettişleri Başkanı Erol Al, Müdür Yardımcıları Şener Bayram ve Hüseyin Başgün, Şube Müdürleri Mustafa Vural, Azmi Koçoğlu ve Şaban Altınsuyu ve 19 ilçe milli eğitim müdürü ile Merkezefendi ve Pamukkale İlçesi okul müdürleri hazır bulundu.

Eğitim çalışmaları hakkında değerlendirmelerde bulunan Müdür Oğuz konuşmasında, “Hedefimiz ilimiz eğitim öğretimini üst seviyelere çıkarmaktadır. Geleceğimiz olan yavrularımızın; akademik yönün yanı sıra kişisel gelişim ve sosyal değerler yönünden de iyi yetişmeleri büyük kazanımdır. Öğrencileri kitap okumaya teşvik ediniz. Bunlar çocuklarımıza katabileceğimiz en önemli değerlerdir” dedi.

BAKANLIĞA DENİZLİ’DEN 16 KİTAP
Bakanlığımız müfredatta devrim niteliğinde yenilikler yaptığını, müfredat tanıtımının da velilere bire bir yapıldığını kaydeden Oğuz, “Eğitim öğretim yılı başında tüm öğretmenlerimizle tanıtım çalışmalarını yaptık. Bundan sonra da öğretmenlerimiz velilerimize aktaracaklar. İl olarak yeni müfredata göre 16 ders ve öğretmen kılavuz kitabını yazıyoruz. Bunlardan Fen Lisesi Ders Kitabı, Masa Tenisi Ders Kitabı, Müzik Öğretmen Klavuz Kitabı ve Flüt Ders Kitabı hazır durumda. Yazılımı devam eden kitaplarımız ise Atletizm Ders Kitabı, Fen Lisesi Fizik ders Kitabı, Sosyal Bilim Çalışmaları Öğretmen Klavuz Kitabı, Müzik Öğretmen Klavuz Kitabı ve Flüt Ders Kitabı. İlimiz için gurur verici bir durumdur” dedi.

ÇAĞIN HASTALIĞI; MADDE VE TEKNOLOJİ BAĞIMLILIĞI

Milli Eğitim Müdürü Oğuz konuşmasının devamında şunları söyledi:
“2016-2017 Eğitim-Öğretim yılında; Tütün Bağımlılığı, Alkol Bağımlılığı, Madde Bağımlılığı, Teknoloji Bağımlılığı ve Sağlıklı Yaşam konularında tüm öğrenci ve velilerimiz eğitimden geçirilmiştir. Geçen eğitim öğretim yılında olduğu gibi çağımızın hastalığı olan madde ve teknoloji bağımlılıkları ile ilgili bilinçlendirme çalışmalarımı devam edecektir.

“ÇOCUKLARIMIZ DEĞERLERİNİN FARKINDA”
Milli ve manevi değerlere sahip, sorumluluk ve inisiyatif alabilen, yenilikçi ve gelişime açık nesil yetiştirmek amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan EDEP(Eğitimde Değerler Eğitimi Programı); okullarda “saygı, vatanseverlik, demokrasi, sorumluluk, sabır, adalet, çalışkanlık ve empati” temaları altında işleniyor. Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak çocuklarımızın zengin kültürleri ve değerlerinin bilinciyle büyüdüklerini rahatlık söyleyebiliyoruz.

TEKLİ EĞİTİME GEÇİŞ SÜRECİNDE HIZ KESİŞMİYOR
Ülke genelinde tekli eğitime geçiş çalışmaları başlandığında ilimizde 88-89 okulumuz ikili eğitim yapıyordu. Bugün bu rakam 11’e düşmüştür. İnşaatı devam eden ve yapımı planlanan okullarımızla önümüzdeki yıllarda tamamen tekli eğitime geçişi hedeflemekteyiz.
Denizli İl Milli Eğitim Müdürü olarak görev yaptığım sürede hayırseverlerimiz ile toplamda 301 protokol imzalandı. Bunlarda yaklaşık olarak en az 80 tanesi anahtar teslimi protokollerdir.

Bakanlığımız tarafından “Kurum Standartları Analizi” yayınlandı. Her okul ve kurum kendi değerlendirmesini yapacak. Böylelikle okul kurumların durumları bakanlıkça analizi yaparak daha dinamik yapıda kurumlarımız değerlendirilecektir.

“BİR ÖĞRENCİYİ KAZANMAK, ÜLKEYİ KAZANMAKTIR”
Çağımızda hala en büyük sorunlardan biriside şiddet gören çocuklar. Bu konunun en iyi teşhis edileceği yerlerin başında da okullarımız gelmektedir. Şiddet olayı olduktan sonra yapılacak çalışmanın çok bir değeri kalmıyor. Önemli olan o şiddet olayına daha önceden önlem alabilmektir. Bir öğrenciyi kazanmak ülkeyi kazanmaktır.”

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’un konuşmasının ardından müdür yardımcıları ve şube müdürleri; yapılan çalışmalarda ve mevzuat uygulamalarında farklılık oluşmaması açısından bilgilendirmelerde bulundu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı