Okullar Z kütüphane ile donatılıyor - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Okullar Z kütüphane ile donatılıyor

Okullar Z kütüphane ile donatılıyor

Hasan Tekin Ada Anadolu Lisesi ile Okul Yaptırma ve Yaşatma Derneği İlkokulu bünyesinde oluşturulan Z kütüphanelerin açılışı Vali Hasan Karahan tarafından gerçekleştirildi. Denizli genelinde açılan Z kütüphane sayısı 53’e yükseldi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 20 Şubat 2018 Salı, 15:11

Z Kütüphanelerin açılışı için gerçekleştirilen törende konuşan Vali Hasan Karahan, zenginleştirilmiş kütüphanelerin çocukların sosyal ve kültürel gelişiminde büyük katkı sağlayacağını söyledi.

Vali Karahan, “Yarının bilim adamları, akademisyenleri, öğretmenleri daha birçok meslek grubunda başarılara imza atacak bireyler ancak çocukluklarında okumalarına, araştırmalarına ve eleştirel düşünmelerine önem verilen nesillerden oluşacaktır. Okuyan bir toplum için ülke genelindeki kütüphanelerin öğrenciler tarafından aktif olarak kullanılması yönünde çalışmalar gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bu sayede ülke genelinde okuma kültürü oluşacak ve okuma alışkanlığı gelişecektir. Kurulan Z-Kütüphaneler, klasik kütüphane anlayışından farklı özelliklere sahip olup, bu kütüphaneler fiziki şartları ve teknolojik alt yapıları ile kütüphanecilik anlayışına çağdaş bir seviye kazandıracak ve kütüphane hizmetlerinin niteliğini artıracaktır” dedi.

Açılışların ardından Valimiz Hasan Karahan kütüphanelerde incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı.

Sınıfları da ziyaret eden Vali Hasan Karahan, öğrencilerle bir araya gelerek sohbet etti.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı