Rehber öğretmenler yol haritasını belirledi - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Rehber öğretmenler yol haritasını belirledi

Rehber öğretmenler yol haritasını belirledi

Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, eğitim öğretim yılı başlangıcı nedeniyle il genelindeki rehber öğretmenler ile bir araya geldi. Oğuz rehber öğretmenlere tavsiyelerde bulundu, yapılacak çalışmalarla ilgili bilgiler verildi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 20 Eylül 2017 Çarşamba, 15:03

Merkezefendi Rehberlik Araştırma Merkezi’nde yapılan toplantıda konuşan Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz rehber öğretmenlere önemli mesajlar verdi.

Müdür Oğuz, “Rehber öğretmenler çocukların eğitim sürecinde kilit konumdadır. Öğrencileri şiddet ve kötü davranışlardan uzak tutmada ve başarılarını arttırmada önemli rol oynuyorsunuz. Rehber öğretmenler, ilkokul döneminden ortaöğretim tamamlanana kadar öğretim hayatının yol gösterenidir. Sizler öğrencilerin ilgi, yetenek ve kişilik özelliklerini tanımalarına yardımcı oluyorsunuz. Rehber öğretmenler; öğrencilerin öğretim hayatı süresince meslek ve iş olanakları hakkında bilgilenmelerine, başkaları ile iyi iletişim kurmalarına ve doğru kararlar verebilme becerisi geliştirmelerine katkı sağlıyorlar. Kısacası rehber öğretmenliğin temel amacı; öğrencilerin sağlıklı, başarılı ve huzurlu bir şekilde eğitim-öğretim hayatını devam ettirmesidir. Sizler aynı zamanda öğrencilerin sırdaşınız. Öğrencinin başarılı bir eğitim dönemi geçirmesi için rehber öğretmenlerin önemi kilit konumdadır. Başarının yolu rehberliktir” dedi.

Özel Eğitim ve Rehberlik Şube Müdürü Fikret Sarısoy dönem içerisinde gerçekleştirilecek olan rehberlik çalışmalarını anlattı.

Merkezefendi Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü Rehberlik Hizmetleri Bölüm Başkanı Orhan Öksüz ise, değişen rehberlik programları konusunda rehber öğretmenlere bilgilendirmede bulundu.

Pamukkale Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü Rehberlik Hizmetleri Bölüm Başkanı Ahmet Urhan da rehberlik servislerinde kullanılacak olan yeni formlar konusunda rehber öğretmenlere bilgi verdi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı