Özel PEV Okulları Halk Oyunları Ekibi, Bulgaristan’da gönülleri fethetti - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Özel PEV Okulları Halk Oyunları Ekibi, Bulgaristan’da gönülleri fethetti

Özel PEV Okulları Halk Oyunları Ekibi, Bulgaristan’da gönülleri fethetti

Bulgaristan’ın Ravda ve Nestiya kentlerinde düzenlenen International Art Folklore Fetivals (Uluslararası Halk Dansları Festivali)’de sahne alan Özel PEV Okulları Halk Oyunları Ekibi, Teke yöresi oyunlarıyla büyük beğeni topladı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 22 Haziran 2017 Perşembe, 12:51

Komşu ülkelerden Bulgaristan’da düzenlenen uluslararası halk dansları festivaline Özel PEV Okulları damga vurdu.

Bulgaristan’ın Ravda ve Nestiya’da kentlerinde düzenlenen festivalde, ev sahibi ülke olan Bulgaristan’ın yanında Ukrayna, Sırbistan, Hindistan gibi ülkelerin halk oyunları ekipleri sahne aldı. Türkiye’yi ise, Özel PEV Okulları Halk Oyunları Ekibi temsil etti. Teke Yöresi oyunlarını oynayan PEV’in folklorcuları, festivale katılanların büyük beğenisini kazandı.

Özel PEV Okulları Halk Oyunları Ekibi, festivalde yetenek dalında ikinciliği elde etti. Festival Başkanı Hristo Stankov, PEV Ekibine başarı belgesi ve kupasını verdi.

PEV Ekibi, Bulgaristan yolunda önce Çanakkale’yi ziyaret etti, ardından Bulgaristan’a Dereköy Sınır Kapısı’ndan giriş yaptı.

Dönüş yolunda ise, Edirne’de Selimiye Camisi gezildi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı