DTO’dan girişimcilere önemli destek - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

DTO’dan girişimcilere önemli destek

DTO’dan girişimcilere önemli destek

Denizli Ticaret Odası’nın yalıtımcılık kursuna katılıp, aynı zamanda Mesleki Yeterlilik Belgesi almaya hak kazanan kursiyerlere sertifikaları düzenlenen törenle verildi. DTO Başkanı Uğur Erdoğan, “Oda olarak girişimcilerimizin önünü açmaya, talep doğrultusunda mesleki kurslar düzenlemeye ve Mesleki Yeterlilik Kurumu Belgeleri alımlarımda destek vermeye devam edeceğiz” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 11 Kasım 2017 Cumartesi, 09:43

Denizli Ticaret Odası’nın Avrupa Birliği Hayat Boyu Öğrenmenin Desteklenmesi Projesi kapsamında gerçekleştirdiği 180 bin Euroluk Öğrenmeyi İnşa Ediyoruz Projesi sona erdi. Proje kapsamda 52 kursiyer, Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından verilen Mesleki Yeterlilik Kurumu belgesi almak için başvuru yaptı. Kurumun yaptığı sınavı başarıyla geçen 38 kursiyere 46 belge verildi.

Törende kursiyerlere seslenen Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, Denizli Ticaret Odası olarak bazı mesleklerde zorunlu hale getirilen mesleki yeterlilik belgesi alımı ile çalışmalar yapmaya devam edeceklerini belirterek, “Öğrenmeyi İnşa Ediyoruz Projemiz, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı tarafından 1200 üzerinde proje başvurusu içerisinden desteklenmek üzere seçilen 50 proje arasında yer almıştı. Proje planlandığı gibi bir yılda tamamlanmış ve daha önce katılım belgelerini kursiyerlerimize vermiştik. Şimdi de yine projemiz kapsamında Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından açılan sınavı kazanan kursiyerlerimize Mesleki Yeterlilik Belgelerini teslim ediyoruz. Sınava giren 52 kursiyerimizden 38’i belge almaya hak kazandı. Bu kursiyerler arasından 8’i de hem su hem de ısı yalıtımcısı belgesi aldı. Kendilerini tebrik ediyor, çalışma hayatında başarılar diliyorum” dedi.

Denizli Ticaret Odasının, ekonominin dinamikleri olan işletmelere lokomotif olma ve girişimcilerin önünü açma gibi misyonları olduğunu aktaran Erdoğan, “Çağımızın en değerli sermayesi olan bilgiye eğitim sayesinde ulaşmaktayız. Bu sebeple Denizli Ticaret Odası olarak sektörlerin ihtiyacı doğrultusunda eğitimler düzenlemeye devam edeceğiz. Öğrenmeyi İnşa Ediyoruz Projemiz ile siz değerli kursiyerlerimiz, eğitimini aldığınız yalıtım alanındaki firmalarda çalışabileceğiniz gibi, aynı zamanda girişimcilik eğitimleri sayesinde kendi iş yerinizi de açabilirsiniz” diye konuştu.

“SEKTÖRLERE DESTEĞİMİZ DEVAM EDECEK”
40 meslekte Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından belge zorunluluğu getirildiğini, 8 meslekte ise belge zorunluluğunun önümüzdeki süreçte başlayacağını hatırlatan Başkan Erdoğan, “MYK Mesleki Yeterlilik Belgelerini teslim ettiğimiz kursiyerlerimiz, yeterliliklerini belgelendirmiş bir şekilde iş hayatına kazandırıldı. Bu eğitimin ardından kaynakçılık eğitimlerimiz olacak ve yine bu kurslarda Mesleki Yeterlilik Belgesi için desteklerimiz devam edecek. Denizli Ticaret Odası olarak işletmelerimizin gerek eğitim, gerek kalifiye eleman, gerekse yurt içi ve yurt dışı pazarlarına açılma anlamında ihtiyaç duydukları her türlü desteği sağlamaya devam edeceğiz” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı
 

Yönetim Kurulu

 

dto-baskani

Uğur ERDOĞAN

Yönetim Kurulu Başkanı

Meclis

Salih SARIKAYA

Meclis Başkanı

İletişim Bilgileri

Yönetim Kurulu Başkanı 295 00 10
Meclis Başkanlığı 296 00 15
Genel Sekreter 295 00 20
Genel Sekreter Yardımcıları 295 00 21 295 00 22
Personel ve Yazı İşleri Müdürlüğü 295 00 24
Ticaret Sicil Müdürlüğü 295 00 30
Hesap İşleri Müdürlüğü 295 00 40
Oda Sicil Müdürlüğü 295 00 45
Araştırma Geliştirme Müdürlüğü 295 00 50
Dış Ticaret 296 00 55
Basın ve Halkla İlişkiler 295 00 70 295 00 71
Kurumsal İletişim ve Organizasyon 295 00 75
Ege Bilgi ve Yenilik Merkezi (EBIC-EGE) 295 00 80
Bilgi İşlem 295 00 95
Santral Telefon 295 00 00
Faks 295 00 90