DTO'da yeni yönetim belirlendi - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

DTO’da yeni yönetim belirlendi

DTO’da yeni yönetim belirlendi

Denizli Ticaret Odası(DTO) yönetim kurulu başkanı ve yönetim kurulu üyeleri belirlendi. DTO Başkanı yeniden Necdet Özer olurken, Meclis Başkanlığına ise Habib Yıldız seçildi. Habib Yıldız Mehmet Gökçe’den Meclis Başkanlığı görevini devraldı.

/ DENİZLİHABER / 10 Mayıs 2013 Cuma, 13:48

Denizli Ticaret Odası seçim süreci; meclis üyeleri, Meclis Başkanı ve yardımcıları, Yönetim Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyelerinin seçilmesiyle sona erdi. DTO Başkanı yeniden Necdet Özer olurken, Meclis Başkanlığına ise Habib Yıldız seçildi. 71 meclis üyesinin oylarıyla belirlenen 10 kişilik yönetim kurulu üyesinden, yüzde 50’si değişti.

YÖNETİMDE 5 YENİ İSİM
Denizli Ticaret Odası’nın 3 Mayıs 2013 tarihinde gerçekleştirilen 71 kişilik meclis üyesi ve meslek komite üyelerinin belirlenmesinin ardından, ilk toplantısını gerçekleştiren DTO Meclisi, yönetim kurulu başkanı ve yönetim kurulu üyelerini belirledi.
DTO Yönetim Kurulu’na ise İmran Eraslan, Salih Sarıkaya, M. Fatih Koçer, Ramazan Çelikkol ve Ali Önal yeniden yönetim kurulunda yer alırken, Hüseyin Moralıoğlu, Cüneyt Demirkan, Ahmet Özkan Haybat, Uğur Erdoğan ile Bilal Gören, yönetim kuruluna yeni giren isimler oldu.

MECLİS BAŞKANI YILDIZ OLDU
Denizli Ticaret Odası Meclis Başkanlığına plastik, kalıp, taban imalatı sektöründe faaliyet gösteren Habib Yıldız, 71 üyenin oyunu olarak Meclis Başkanlığı’na seçildi. Habib Yıldız, Meclis Başkanlığını Mehmet Gökçe’den devralırken, Meclis başkan yardımcıları ise Nazmi Çolak ve Feridun Fikri Akyol oldu.

“DEMOKRASİ ÖRNEĞİ SERGİLEDİK”
Denizli Ticaret Odası’nın 10 bin 500’ü aktif 15 bin 5 üyesi bulunan geniş bir sivil toplum kuruluşu olduğunu söyleyen Necdet Özer, “Türkiye genelinde 365 oda ve borsa var. 365 Oda ve borsa arasında Denizli Ticaret Odası, demokrasi örneği sergilemiştir. Bir çok oda seçimlerinde, yaşanan olumsuzlukları basından takip ediyoruz” dedi.
Özer “DTO sivil toplum örgütü olarak 15 bin üye sayısı ile Türkiye’de ilk 10’un içinde yer alıyor. Demokrasi örneği olacak bir seçim süreci yaşadık. Geçmişteki meclis üyelerimize ve bugünkü seçilen arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. 71 kişilik meclis üyesinden sadece 10 kişiye görev verdik. Onlarda anlayışla karşılayıp yapılan listeyi onayladılar” dedi.

YILDIZDAN AKİL İNSAN BENZETMESİ
Meclis Başkanı Habib Yıldız ise “güzelin güzeli” bir seçim süreci yaşadıklarını belirterek “Başkanımız değişimle kırmadan dökmeden güzel bir seçim süreci yaşattı. Herkes kendine düşeni yaptı Giden arkadaşlarımız kötü olduğu için gitmedi, gelen arkadaşlarımız iyi olduğu için seçilmedi” dedi. Yönetim Kurulu üyelerini Akil İnsanları benzeten Yıldız, “Bizler akil insanlar gibiyiz. Akil insanlar grubundan kim giderse gitsin, onun yerine kim gelirse gelsin eleştirilecektir” yorumunu yaptı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı