Tulukcu’dan kış hazırlığı uyarıları - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Tulukcu’dan kış hazırlığı uyarıları

Tulukcu’dan kış hazırlığı uyarıları

Hava sıcaklıkları düştü, kombiler yakılmaya başladı. Doğalgazın güvenilir, konforlu ve ekonomik bir yakıt olduğunu belirten Enerya Denizli Gaz Dağıtım Bölge Müdürü Mehmet Akif Tulukcu, ancak bunun temel kurallara uyulmasıyla mümkün olabileceğini söyledi. Tulukcu, sistemin kışa hazırlanması konusunda bilgiler Verdi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 22 Kasım 2017 Çarşamba, 14:26

Hava sıcaklıklarının düşmesiyle birlikte Denizli’de kombiler de yanmaya başladı. Enerya Denizli Gaz Dağıtım Bölge Müdürü Mehmet Akif Tulukcu, kış hazırlıkları konusunda doğal gaz abonelerini bilgilendirdi.

Temel kurallara uyularak kullanılan doğal gazın güvenilir, konforlu ve ekonomik bir yakıt olduğunu belirten Tulukcu, 2017 yılı sonu itibariyle yaklaşık 1950 km hat imalatına ulaşılacağını ifade etti.

Tulukcu, “Denizli’de yaklaşık 230 bin BBS aboneyi doğal gazla buluşturuyoruz. Abonelerimizin kış aylarında doğal gaz kullanmaya başlamadan önce baca ve kombi bakımlarını mutlaka yaptırmaları gerekmektedir” diye konuştu.

HAVALANDIRMA MENFEZLERINIZI ASLA KAPATMAYIN
Mehmet Akif Tulukcu, doğal gaz kullanımında yapılan bazı hatalar nedeniyle sorunlar yaşandığını hatırlatarak, “Havalandırma menfezlerinin kapatılması, bacalarda ve duman kanalında oluşan deformasyonlar sorunlarının yetkisiz firmalar tarafından giderilmeye çalışılması önemli hatalardır. Abonelerimizin havalandırma menfezlerin asla kapatmaması gerekiyor. Güvenli doğal gaz kullanımı için bacalı cihazların baca temizliği yılda bir kez yetkili firmalara yaptırılmalıdır. Kombi, şofben, soba ve kazan gibi yakıcı cihazların baca sensörlerinin çalışıyor olması şart” dedi.

ENERYA’NIN ONAYI OLMADAN TESİSATLARA MÜDAHALE ETTİRMEYIN
Enerya’nın izni ve onayı olmadan tesisatlara müdahale ettirilmemesi gerektiğinin altını çizen Bölge Müdürü Tulukcu, “Abonelerimizin tesisatlarında veya yakıcı cihazlarında yapacakları değişiklik öncesinde 444 8 429 nolu telefondan çağrı merkezimizi aramaları veya abone merkezlerimize gelerek bilgi vermeleri önemlidir. Abonelerimiz, yapılan işleme ekiplerimiz tarafından onay verilmesinin ardından gaz kullanımına tekrar başlayabilirler” dedi.

GAZ KOKUSU HISSETTİĞİNİZDE 187 DOĞAL GAZ ACİL HATTINI ARAYIN
Ortamda gaz kokusu hissedilmesi durumunda yapılması gerekenleri de anlatan Tulukcu, “Gaz kokusu hisseden abonelerimiz hemen ortamı havalandırarak sayaç vanalarını kapatmalılar. Bunun dışında hiçbir müdahalede bulunmadan 187 Doğal Gaz Acil hattına bilgi vermeliler” diye konuştu.

Tulukcu, 187 Doğal Gaz Acil Hattı olarak 4 ekip ile her ihbara ulaşmaya hazır olduklarını belirterek, Denizli’nin en uzak mesafesine dahi 15 dakikadan az sürede ulaşabildiklerini kaydetti.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı