İplikçilerle makineciler fuarda buluştu - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

İplikçilerle makineciler fuarda buluştu

İplikçilerle makineciler fuarda buluştu

Denizli İplik Fuarı ve Denizli Tekstil Makineleri Fuarı, EGS Fuar Alanı’nda açıldı. Fuara 100 firma katıldı.

/ DENİZLİHABER / 25 Ekim 2007 Perşembe, 00:00

EGS Fuar Alanı, 25-28 Ekim tarihleri arasında, Denizli Tekstil ve Konfeksiyon Makineleri Fuarı ile İplik Fuarı’na ev sahipliği yapıyor. Atlas Fuarcılık’ın düzenlediği, Denizli İplik Fuarı ile Denizli Tekstil ve Konfeksiyon Makineleri Fuarı, 28 Ekim’e kadar sürecek. Denizlili firmaların yanı sıra İstanbul, İzmir, Bursa, Gaziantep, Adana, Kahramanmaraş ve Ankara’dan da firmaların katıldığı fuarda, tekstil sektörünün iki önemli kolu olan iplik ve makine sektörünün temsilcileri buluştu. İplik çeşitleri, elyaflar, bobin, masura ve makaralar ile tekstil makineleri, dokuma tezgahları ve yedek parçalar, yuvarlak örgü makineleri, çorap makineleri, otomasyon sistemleri, örgü makineleri, yan sanayi ve aksesuarları ile makine yedek parçalarının sergilendiği fuara, 100 firma katıldı.

Atlas Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Atasagun, fuarın açılışında yaptığı konuşmada, ülke endüstrisinde ve dış ticaretinde tekstil ürünlerinin çok önemli bir yer tuttuğunu vurguladı. Amaçlarının, bu iki fuarı her sene Denizli’de düzenli olarak açmak olduğunu belirten Atasagun, “Fuarımızın amacı, tekstil ve iplik sektörü temsilcilerinin, sektördeki üretim tekniklerini ve teknolojik gelişmeleri yakın takip edebilmelerine yardımcı olmak” dedi.

Vali Hasan Canpolat ise Denizli’nin fuarlar şehri olma yolunda adım adım ilerlediğini belirterek, “Denizli, Türkiye tekstilinin başkenti. Sektör çeşitli sorunlar yaşıyor ama hayat devam ediyor. Bu fuar da Denizli’nin fuarlar şehri olma yolunda attığı önemli bir adım” diye konuştu. Vali Canpolat, açılışta fuar merkezi ile ilgili olarak ta bir müjde verdi. Canpolat, “Fuar merkezi, Fuarlar Birliği ve şirketlerin yaptığı anlaşma ile düzenli olarak fuarların gerçekleştirildiği bir alan olacak. Fuarların yapılmasından elde edilen gelirle, fuar binası onarıma alınacak. Fuarın onarımı ile ilgili ihaleyi 5 Kasım’da yapacağız. Fuar merkezimiz çok daha düzenli hale gelecek. Böylece, yıllardır kördüğüm haline gelmiş olan fuar merkezi sorunu çözülmüş olacak” dedi.

Fuarın açılışını Vali Hasan Canpolat ve oda başkanları birlikte yaptı. Açılış sonrası, davetliler fuar alanını gezerek ürünler hakkında bilgi aldı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı