“Meslek odaları Denizli için şans” - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

“Meslek odaları Denizli için şans”

“Meslek odaları Denizli için şans”

TMMOB İl Koordinasyon Kurulu’na veda ziyareti yapan Vali Hasan Canpolat, meslek odalarının Denizli için bir şans olduğunu belirterek, “Denizli’nin gerçek anlamda gündemini sahiplenen sizlersiniz. Çalışmalarımız sırasında sizlerin ciddi desteklerini gördük” dedi.

/ DENİZLİHABER / 8 Mayıs 2008 Perşembe, 00:00

İlk olarak Denizli Ticaret Borsası’nı ziyaret eden Vali Canpolat, Ticaret Odası Başkanı İbrahim Tefenlili ve borsa üyeleri tarafından karşılandı. Vali Canpolat’ın Denizli’de görev yaptığı süre içerisinde uyumlu ve verimli bir çalışma gerçekleştirdiklerini belirten Tefenlili, Vali Canpolat’a teşekkür ederek plaket verdi. Vali Canpolat da Denizli’nin ekonomik gelişmesinde önemli bir yeri olan Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Tefenlili ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.

Daha sonra Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Denizli Şubesi’ni ziyaret eden Vali Canpolat, TMMOB İl Koordinasyon Kurulu üyeleri ile bir araya geldi. TMMOB İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Aydın Yücel, Vali Hasan Canpolat’ın Denizli’de ilk olan birçok projeye imza attığını ve hala hayata geçirilmesi planlanan projeleri olduğunu ve bu projelerin takipçisi olacaklarını söyledi.

           

Vali Hasan Canpolat, Denizli’de meslek odalarının çok iyi durumda olduklarını ifade ederek, “Bu Denizli için bir şans. Denizli’nin gerçek anlamda gündemini sahiplenen sizlersiniz. Çalışmalarımız sırasında sizlerin ciddi desteklerini gördük. Deprem riski taşıyan Denizli, aynı zamanda depremin oluşmasında etken olan fay kırıklarının ortaya çıkardığı jeotermal nimetinden yararlanarak ekonomisini daha da geliştirecektir. Bu konuda Denizli’de önemli çalışmalar gerçekleştirdik ve bunların devamının sağlanması gerekiyor. Biz her konuda eylem planlarımızı hazırlayarak kurumsal bir yapı oluşturmaya çalıştık. Denizli’yi ileriye doğru sürükleyecek insanlar iyi eğitim almış, yetişmiş insan gücü. Bu konuda Denizli’nin önünün açık olduğunu düşünüyorum. Gösterdiğiniz yakın ilgiden dolayı teşekkür ediyor, hepinizin hakkını helal etmesini diliyorum” dedi.

Toplantıda söz alan Denizli Mermerciler Odası Başkanı Samet Gündüz de, Vali Hasan Canpolat’ın Denizli’de görev yaptığı süre içinde yaptığı çalışmalardan övgü ile söz ederek, “Sayın Valimizin üstün gayretleri ve hükümetimizin destekleri ile Kaklık’ta yılda 1 milyon ton kapasiteli Lojistik Merkez hayata geçiriliyor. Burası tamamlandığında metrekaresini 35 sente taşıdığımız mermeri 15 sente taşıyabileceğiz. Bu Denizli için çok büyük bir kazanç. Denizli’de denizsiz bir liman oluşuyor. Bu konudaki desteklerinden dolayı Sayın Valimize çok teşekkür ediyor, bundan sonraki hayatında başarılar diliyorum” dedi.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Denizli Şubesini de ziyaret eden Vali Canpolat, şehit aileleri ile bir araya gelerek bir süre sohbet etti ve vedalaştı. Şube Başkanı Mehmet Emin Öztürk, Vali Hasan Canpolat’ın Denizli’ye atandığı tarihten itibaren kendilerine çok yakın ilgi gösterdiğini ve derneklerinin rahat çalışması için her türlü ortamı sağladığını ifade ederek, “ Sizin bizlere verdiğiniz destek çok büyük. Sizin hizmetlerinizi, şehit ailelerine olan yardımlarınızı ve ilginizi asla unutmayacağız. Bizim tarih sayfamıza altın harflerle yazıldınız” dedi.

Vali Hasan Canpolat, görev süresi içerisinde şehitlere, gazilere ve şehit ailelerine sahip çıkma konusunda elinden geleni yaptığını ifade ederek, “ Sizler bizim ailelerimizsiniz. Sizlerin hayır duasını alabildiysek, bu bizim için en büyük değer. Gönül isterdi ki bütün şehit ailelerimizi ziyaret edebilelim ama Ankara’da sizlere kapım her zaman açık olacak. Bir sorununuz olduğunda beklerim” dedi.

Duygulu konuşmaların yaşandığı ziyarette, şimdiye kadar Vali Canpolat’ın kendilerine gösterdiği yakın ilgiden dolayı çok memnun olduklarını belirten şehit annesi Kezban Özmen, gözyaşlarına hakim olamadı.

Son olarak Denizli Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (DETKİB)’i ziyaret eden Vali Canpolat’a, DETKİB Başkanı Raşit Güntaş çalışmalarından ve kendilerine verdiği destekten dolayı teşekkür ederek plaket verdi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı