Türkiye’nin tek kadın genel sekreteri - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Türkiye’nin tek kadın genel sekreteri

Türkiye’nin tek kadın genel sekreteri

Denizli Sanayi Odası’nın Genel Sekreteri Bülent Uygun, meclis toplantısında görevini Zeren Gerelioğlu’na devretti. Sanayi Odası’nın yeni genel sekreteri olan Zeren Gerelioğlu, Türkiye’de bulunan 12 sanayi odasının içinde tek bayan genel sekreter olma unvanını da kazandı.

/ DENİZLİHABER / 28 Haziran 2012 Perşembe, 16:15

Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci ve Meclis Başkanı Mehmet Tosunoğlu, görevinden ayrılan genel sekreter Bülent Uygun’a toplantı öncesi hizmetlerinden dolayı teşekkür plaketi verdi.

Uygun, 2005 yılında göreve başladığını belirterek, “Hayatımın hikayelerine yeni anılar ekleyerek, hayatıma değer ve anlam katan başta Müjdat Keçeci olmak üzere sanayi odası meclis üyelerine teşekkür ediyorum. İstanbul’da faaliyet gösteren uluslararası bir firmada iş hayatıma devam edeceğim”dedi.

Uygun, daha sonra genel sekreterlik görevini Zeren Gerelioğlu’na devretti. Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan evli bir çocuk annesi Gerelioğlu, 5 yıldır uluslararası hukuk şirketinde çalıştığını, İngilizce ve Fransızca bildiğini söyledi. Gerelioğlu, Türkiye’de bulunan 12 sanayi odasının içinde erkek genel sekreter görevini yürüten ilk bayan olma şansını da yakaladı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı