UMMAN NİNE GÜLDÜRDÜ - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

UMMAN NİNE GÜLDÜRDÜ

UMMAN NİNE GÜLDÜRDÜ

“Denizli Ekonomisi’nin Aktörleri 2007” zirvesi için özel bir yayın yapan Ekonomi D Gazetesi, birinci sayfasından yasa uygulayıcılarına kent sanayicisinin sorunun Denizli ağzı ile aktardı. Gazetenin yine birinci sayfasına koyduğu “Umman Ninenin Mektubu” köşesi katılımcıları güldürdü. Zirveye Ekonomi D damgasını vurdu.

/ DENİZLİHABER / 8 Aralık 2007 Cumartesi, 01:00

Denizli Ticaret Odası, Denizli Sanayi Odası, Denizli Ticaret Borsası ve Denizli Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği’nin ortaklaşa düzenlediği “Denizli Ekonomisi’nin Aktörleri < ?xml:namespace prefix = st1 ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:smarttags" />2007” zirvesi için özel bir yayın yapan Ekonomi D’nin birinci sayfasındaki sürprizi güne damgasını vurdu.

Özellikle daha önce hazırlanan programa katılacağı söylenen ama gelemeyen Maliye Bakanı Kemal Unakıtan ve ama sözünde durup Denizliliyi böylesine önemli birg ünde yalnız bırakmayan Devlet Bakanı Kürşat Tüzmen’e yöresel ağızla seslenen Ekonomi D’nin kullandığı üslup davetlileri tebessüm ettirdi.

Törendeki yerlerini alan Devlet Bakanı Kürşet Tüzmen, TOBB Başkanı Rİfat Hisarcıklıoğlu ve diğer davetliler ellerine aldıkları Ekonomi D Gazetesi’nin yerel ağız kullanarak yaptığı haber ve Özay Gönlüm’ün unutulmaz yapıtlarından esinlenerek oluşturdukları Umman Nine’den mektup köşesini okuyunca kahkahalara boğuldu.

Vali Hasan Canpolat, Ekonomi D Gazetesi yöneticilerini hazırladıkları özel ilave için kutlarken, önemli konukları gazeteyi konuşmalarına taşıdı.

Hisarcıklıoğlu konuşmasında “Umman Nine’de gazetede bahsetmiş, Denizli sanayicisinin soruları ortada” sözleriyle hükümet politikalarını eleştirirken, Bakan Tüzman, gazetenin “HADİ GARİ” başlıklı haberine atıfta bulunarak, “Bakansın dediler, bıkaverdik, görevidek, eh işin ucundan acık tutuverdik” diyerek davetlileri güldürdü.

İŞTE İŞ DÜNYASINI GÜLDÜREN UMMAN NİNE MEKTUBU

UMMAN NİNEDEN MEKTUP

EY BİZİM DERUNİ DİLDEN, CANI GÖNÜLDEN, İLANA GİBİ DÜRÜLGEN, GURSAĞIMIZIN İNCİSİ, GÖZÜMÜZÜN ZENCİSİ, BAĞRIMIZIN DÖRT PARMAK AŞAĞISINDA ZABAH YILDIZI GİBİ PARIL PARIL PARLIYEN, YIRTDIŞLARINDA GÖK BONCUK GİBİ IŞIL IŞIL IŞILDEYEN, VATAN TOPRAKLARINDA ÇAY GİBİ ÇAĞIL ÇAĞIL ÇAĞILDEYEN, GIYMATLIMIZ, GÖNLÜ ÇILBAĞIMIZ, HÖKÜMET KOLTUKLARINDA OTUREN ANADOLU GAPLANLARIMIZ, BAKANLARIMIZ. BEN UMMAN NENE’NİZ. HATIRLADINIZ MI BAKEM? NASILSINIZ, EYİ MİSİNİZ? EYİ OLMANIZI BİZLERİ YARATANIMDAN DOVA VE NEYAZ EYLERİM.

EVVELİ GİBİ DÜN AŞAMÜSTÜ KIRMIZI FİSTANLARI GEYDİM DE ŞÖÖLE ACCIK DOLAŞIVEREN DEDİM. AMMANİN İNSANLA Bİ DERTLİİİ, UMMAN DEZEM GELSE DE KONUŞEVESEK DEYE Mİ BEKLEYİP DURULAMIŞ NE?. SONRA GASTECİLE SÖLEDİ. KENTİMİZE İKİ DENE BAKAN GELCEK DEYE. “UMMAN GAK GISS! DEDİM” KENDİ KENDİME, KAVIDI KALEMİ TUTUŞTUR GAMALILARIN EMİNE’NİN ELİNE, YAZDIR ŞUNNARIN SIKINTILARINI TEKER TEKER.

HACI AMATLARIN FABRIKASINDA İŞLEE KÖTÜ DEYİPBATILA! ŞAVKI PARASI ÇOK GELİYOMUŞ. CERYAN SU GİBİ ÇEKİYOMUŞ. DOKUMACI ÜMMÜGÜLSÜNÜN SİGORTE PARASI BAYI FAZLAYMIŞ YALIM!

SONRA BİZ ÇİNLİLER, HİNTLİLER DERKEN, BU TEŞVİK Mİ NE GARIN ARISIYSA BURNUMUZUN DİBİNDE IRAKABAT YARATILMIŞ, BİZİMKİLER KAPSAM DIŞI BIRAKILMIŞ..

EE BU ADAMCAĞIZLAR ÜRETTİKLERİ TEKİSTİLİDİN, MERMERİDİN, BAKIRIDIN, DEMİRİDİN, ELMA, ARMUTUDUN ALAMANYALARA GADA SATMEYOLA MI?GİDİP GİDİP YABANCILARIN CEBİNDEKİ MARKLARI, DOLARLARI GETİRİP TÜRKİYE’NİN KASASINA KATMEYOLA MI?

ORDA ÇALIŞAN ÇORÇOCUK, ATELYEYE DOMAT SATAN MANAVI, SOMUN ALDIKLARI BAKKAL, EE SOFRASINA EKLE GARİ BİR BAKRAÇ YOĞURDULAN, BİBERİ SOVANI, BU ADAMLARIN ÇÖPÜNÜ KARIŞTIRAN İTİ, ÇAKKALI BİLE BU İŞTEN HEP BİRLİKTE NASİPLENMİYOLA MI?

EMİ GÜZEL YAVRILARIIIM,

SİZ BU ADAMLARIN İŞEYSİNİ HALLEDİVESENİZE.

GADINANAM BUNLA ÖYLE HAYIRDAN HAYIRA KOŞCEZ DERKEN, ÜÇE İKİ KATIP BEŞ YAPCEZ DERKEN, ÖMÜRLERİNİ ÇÜRÜTTÜLER.

ÇÜRÜTTÜLER AMME ROTAYI DA SAPITTILAR, ÇAL PAZERİ, KOMŞU VİLAYETLER AŞEMÜZERİ DERKEN GOCCE GOCCE DENİZLERİ AŞIP DA ELİN YUNANLISININ, ALAMANYALISININ, AVISTIRYALISININ PAZERLERİNE GADA GİTTİLER, YETMEDİ AMERİKALARA GADA SEYİTTİLER.

BUNLA ÖVÜNMESİNİ BİLMEZLEEE, DÖVÜNMESİNİ SEVMEZLEEE, KOMŞULARI AÇ OLDUKÇA TOKLUĞA KABUL DEMEZLEE, MÜTAVAZILIK DESEN GIRLA, VARSA YOKSA İŞ GÜÇ, KIRK YILIN BAŞI DÜĞÜN DERNEKTE ÇIK OYNE DESEN ZORLA, BUNLARIN ŞEHİRLİSİNİN EVİ FABRIKA, KÖYLÜSÜNÜN EVİ TARLA!.

A GÖZEL EVLADIM! DENİZLİ ÖYLE Bİ MEMLEKET Kİ; TEKİSTİLİ YETMİŞ YEDİ MİLLETİN BAŞTAN AŞAĞI AYIBINI ÖRTER, MERMERİ GOCCE GOCCE BİNALAR DİKER, MEYVESİ CİHANA YETER, LEBLEBİSİ ÇORUMLUYU, AKILLISI YETENEKLİSİNİ MEŞHUR EDER!..

EE YERİN ALTINDA ISCEK SUYU VAR ALLAH TARAFINDAN, ÜSTÜNDE BEYAZ İNCİSİ VAR EVVELİYATTAN, İNSANI UZAK DURMAZ HİÇ KADİR KIYMATTAN. BU TOPRAKLARDAN BİÇTİĞİNİ TOHUM EDER, BU TOPRAKLARA EKER, BİR ÇİLTE PAMUK ALSA TARLADAN DÖNÜM DÖNÜM PAMUK DİKER.

HANİ HURA ÇIKIVERİN BİYO DA DUYURUN GARİ MÜJDELİ HABARLARINIZI! TEŞVİK DENİŞİPBATI MI YAVRILARIM? GİRDİ MALIYATI MI NEYN, CERYAN UCUZLECEK Mİ BU BAHARA? KÜRŞAT BEYAVLADIM SAVOLSUN DİR MİDİR NEDİR ONU GALDIRMIŞ, BİZİMKİLEE DÜĞÜN EDİPBA! YARADANA ŞÜKÜREDİPBA! ÖNÜNDE DE ARKISINDAN DA DURUP DURUP TEŞEKKÜR EDİPBA!.

BU VATANIN BAYRAĞINI EN YUKARLARA ÇEKİN ÇEKİBİLCENİZ GADA! İŞ EDENİN ELİNDEN, AKILLISININ GÖZÜNDEN, YİĞİDİNİN SÖZÜNDEN TUTUN, TUTUN DA Bİ ADIM DAHA İLERLEYELİM GARİ!

HADİ KALIN SAĞLICAKLA! GÜLÜ GÜLÜ GELİN GÜLÜ GÜLÜ GİDİN!

UMMAN NİNENİZİN DEDİKLERİNİ DE Bİ TARAFLARA NOT EDİN!

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı