Denizli-Ukrayna arasında ticaret köprüsü kuruluyor - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Denizli-Ukrayna arasında ticaret köprüsü kuruluyor

Denizli-Ukrayna arasında ticaret köprüsü kuruluyor

Denizli ile Ukrayna’nın Zaporijya kenti arasında ekonomik işbirliği ve ticari ilişkilerin artırılması amacıyla ikili görüşmeler gerçekleştirildi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 2 Aralık 2017 Cumartesi, 11:51

Zaporijya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Volodymyr Shamilov önderliğindeki heyet, Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci ve Genel Sekreter Zeren Gerelioğlu tarafından ağırlandı. Tarım, süt ürünleri, kimya, inşaat sektörlerinden gelen iş adamları, Denizlili işadamları ile ikili görüşmeler gerçekleştirdi. İkili görüşmelerin ardından fabrika ziyareti gerçekleştirildi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Keçeci, Zaporijya’dan gelen heyete Denizli ekonomisi ve sanayi yapısı hakkında genel bilgiler verdi.

Heyete yönelik bir sunum gerçekleştiren Genel Sekreter Gerelioğlu da, heyetin özellikle istihdam ve ihracat rakamları ile ilgili sorularını yanıtladı. B2B görüşmeleri için gelen DSO üyesi firmaların da kendilerini tanıtmasının ardından yaklaşık 1,5 saat süren ikili görüşmeler gerçekleştirildi.

Organizasyonun ardından açıklama yapan Yönetim Kurulu Başkanı Keçeci, Zaporijya ve Denizli’nin birçok benzer özelliğinin olduğunu; bu nedenle işbirliği için uygun bir kent olduğunu belirtti.

Keçeci, “Özellikle bölgedeki enerji yatırımları nedeniyle kablo ve makine imalatçılarının, tarım yatırımları nedeniyle de tarım sektörüne yönelik ürünler üreten makine imalatçılarını ilgi duyabileceği bir sanayi bölgesi olduğunu düşünüyorum. Umuyorum iki bölge arasında uzun vadeli ve verimli işbirliklerine vesile oluruz” diye konuştu.


Görüşmeler sonrasında ziyaretin anısına, karşılıklı plaket ve hediyeler verildi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı