Klasik müzik ilçelere taşındı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Klasik müzik ilçelere taşındı

Klasik müzik ilçelere taşındı

Hakkı Dereköylü Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri, Buldanlıları klasik müzik ile buluşturdu. Konsere öğrenciler ve velileri yoğun ilgi gösterdi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 16 Aralık 2017 Cumartesi, 11:54

Milli Eğitim Müdürlüğü, Denizli Sanayi Odası ve Denizli Rotary Kulübü tarafından ortaklaşa imzalanan “Güzel Sanatları İlçelere Taşıyoruz” projesi protokolü çerçevesinde, Denizli Hakkı Dereköylü Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri tarafından düzenlenen klasik müzik konserlerinin ilki Buldan’da gerçekleştirildi.

Buldan Belediyesi ve Özel Gözakademi Hastanesi tarafından da desteklenen konser, Buldan Ahmet Terzioğlu Güzelleştirme Düğün Salonu’nda yapıldı.

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay’ında izlediği konsere ilçedeki ilk ve orta dereceli okullardaki öğrenciler katıldı.

Konseri organize eden Denizli Rotary Kulübü Başkanı Mehmet Çakmak, İl merkezlerindeki vatandaşların güzel sanatların değişik kolları ile tanışması mümkün olabilirken, ilçelerde yaşayanların bunlardan mahrum olduğunu belirtti. Hazırlanan protokolle ellerinden geldiğince ilçelerdeki bu eksikliği gidermeyi planladıklarını anlatan Çakmak, klasik müzik konserinin de bu amaçla gerçekleştirildiğini, Denizli’nin diğer ilçelerinde de bu konserin tekrarlanacağını söyledi.

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay da konser sonrası yaptığı konuşmada, projeyi hazırlayanlara ve Hakkı Dereköylü Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerine teşekkür ederek, konserden büyük keyif aldıklarını söyledi.

Konser sonunda desteklerinden dolayı Denizli Rotary Kulubü Başkanı Mehmet Çakmak tarafından Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Kölemen’e plaket verildi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı