DENİZLİLİ YÖNETMENDEN UYUYAN DEV LAODİKYA BELGESELİ - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

DENİZLİLİ YÖNETMENDEN UYUYAN DEV LAODİKYA BELGESELİ

DENİZLİLİ YÖNETMENDEN UYUYAN DEV LAODİKYA BELGESELİ

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT)’nda görevli yapımcı-yönetmen Mustafa Uğur, Denizli kent merkezine 5 kilometre uzaklıkta bulunan antik kent Laodikya’da “Uyuyan dev Laodikya” belgeseli çekti.

/ DENİZLİHABER / 30 Haziran 2010 Çarşamba, 16:59

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT)’nda görevli yapımcı-yönetmen Mustafa Uğur, Denizli kent merkezine 5 kilometre uzaklıkta bulunan antik kent Laodikya’da “Uyuyan dev Laodikya” belgeseli çekti. TRT Turizm Kanalı için çekilen 30 dakikalık belgeselin TRT’nin diğer kanallarında da yayınlanacağı öğrenildi. Belgesel çekimi için Pamukkale Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü öğrencileri, antik dönemde kullanılan kıyafetlerle Laodikya’nın ana caddesi olan Suriye Caddesi’nde mankenlik yaptılar. Belgeselin yapımcısı ve yönetmeni Mustafa Uğur, “5 bin 500 yıllık Laodikya’nın belgeselini çekmek Denizlili olarak bana nasip oldu. Türkçe ve İngilizce olarak yayınlanacak olan belgeselimizin montajı eylül ayında bitecek, yayına hazır olacak. Belgeselimizde Laodikya’nın 5 bin 500 yıllık tarihine ışık tutmaya çalıştık. Amacımız antik Laodikya’nın daha iyi tanıtımına destek olmak. Çekimler dört gün sürdü. Bu belgeselle uluslararası festivallere de katılacağız” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı