Tin: Roketsan gurur kaynağımız - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Tin: Roketsan gurur kaynağımız

Tin: Roketsan gurur kaynağımız

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Roketsan’ı ziyaret etti. Tin, “Roketsan’ın başarılı yerli ve milli hamleleri gurur kaynağımızdır” diye konuştu.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 22 Kasım 2017 Çarşamba, 13:14

TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı ile Komisyon Üyeleri kurum ve kuruluşlara ziyaret ve temaslarını aralıksız sürdürüyor. Geçtiğimiz günlerde Havelsan ve Aselsan’ı ziyaret eden Komisyon Üyeleri şimdi de Roketsan’ın tesislerini gezerek, çalışmaları hakkında yetkililerden bilgi aldı.

“YERLİ VE MİLLİ ADIMLAR ATIYORUZ”
Roketsan ziyaretine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Tin, Roketsan’ın roket ve füze tasarımı başta olmak üzere geliştirilmesi ve üretilmesi konularında lider bir kuruluş olduğunu söyledi.

Tin, “Türkiye savunma sanayi alanında hızla büyük projelere imza atmayı sürdürüyor. Roketsan, roket ve taktik füzelerinin geliştirilmesi ve üretilmesi anlamında yerli ve milli adımlar atarak ülkemiz savunma sanayine büyük katkılar sunuyor. Yerli savunma sistemi anlamında ülkemizin gururu olan Roketsan, sabit ve hareketli hedeflere karşı etkin ve milli çözümler geliştirmenin yanı sıra zırhlı hedeflere karşıda yeni nesil tank savar füze sistemleri geliştiriyor ve üretiyor. Ayrıca bunların yanı sıra su üstü platformlarda kullanılan denizaltı savunma harbi sistemi de Roketsan’ın önemli hamleleri arasında. Roketsan’ın bu başarılı yerli ve milli hamleleri millet olarak bizim önemli gurur kaynağımızdır” dedi.

“BİZLERİ ZİYADESİYLE MUTLU ETTİ”
Milli yeteneklerin birbiriyle uyumlu olmasının Türk savunma sanayinin gelişmesine daha çok katkılar sunduğunu söyleyen Milletvekili Tin, “Bugünkü ziyaretimizde geniş vizyonu, dinamik ve yenilikçi insan gücü ve farklı ihtiyaçlara yönelik kapsamlı ürün yelpazesiyle Roketsan’ın, ülkemiz savunma sanayisinin önemli bir paydaşı konumunda olduğunu görmek bizleri ziyadesiyle mutlu etti. Roketsan aynı zamanda geliştirdiği ürün yelpazesiyle dünya pazarında da alanında adından söz ettirmeyi başarmış bir kuruluşumuz. Ürettiği ürünlerin sadece ülkemiz savunma sanayisinde değil yüzde 47’lik bölümünü de ihraç ederek Dünya pazarında yerini alıyor” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı