Adnan Keskin’e hapis cezası - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Adnan Keskin’e hapis cezası

Adnan Keskin’e hapis cezası

CHP Denizli eski Milletvekili Adnan Keskin’e hapis cezası. Cumhurbaşkanı’na hakaret ettiği gerekçesiyle Antalya’da hakkında açılan dava sonuçlanan Keskin, 11 ay 20 gün hapis cezasına çarptırıldı. Heyet, hükmün açıklanmasını geri bıraktı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 13 Şubat 2018 Salı, 19:09

CHP Denizli eski Milletvekili Adnan Keskin’e, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle yargılandığı davada 11 ay 20 gün hapis cezası verildi.

Antalya Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi’ndeki duruşmaya, Keskin ve avukatı katıldı.

Karar öncesi söz alan Keskin, hakkındaki suçlamayı kabul etmediğini, 76 yaşında olduğunu, daha önceki savunmalarını tekrar ettiğini söyledi.

Merkezefendi ilçe merkezi açılışında yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı’nı kast etmediğini, konuşmanın başında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “Sayın” diye hitap ettiğini savunan Keskin, “Konuşmanın sonunda kesinlikle Cumhurbaşkanı’na hakaret edecek anlamda bir şey söylemedim. Tamamen bir ironiden ibaretti” dedi.

Mahkeme heyetinin suça konu metni okuması üzerine Keskin, metnin kendisine ait olduğunu, Cumhurbaşkanı’nı hedef almadığını, tamamen o günkü siyasi gelişmeleri ve konuları değerlendiren konuşma yaptığını ifade etti.

Keskin’in avukatı Mustafa Pelek ise müvekkilinin uzun süre Denizli milletvekilliği, bir dönem Bayındırlık ve İskan Bakanlığı ve CHP Genel Sekreterliği’ni yaptığını belirterek, suça konu konuşmayı yaptığı gün kendisinin de açılışta bulunduğunu, konuşmada hakaret kastının bulunmadığını savundu.

Savunmalardan sonra mahkeme heyeti, Keskin’e “Cumhurbaşkanı’na hakaret”ten verdiği 1 yıl hapis cezasını, suçun alenen gerçekleşmesi nedeniyle 1 yıl 2 aya yükseltti. Heyet, sanığın duruşmadaki tutum ve davranışlarını göz önünde bulundurarak cezayı 11 ay 20 güne düşürüp hükmün açıklanmasını geri bıraktı.

DENİZLİ’DE BERAAT ETMİŞTİ
Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı soruşturma kapsamında, Adnan Keskin hakkında, 2016’da Merkezefendi İlçe Başkanlığı binası açılışında yaptığı konuşmada “Cumhurbaşkanı’na hakaret” suçundan Denizli 4. Asliye Ceza Mahkemesi’nde dava açılmış ve beraat etmişti.

Mahkemenin beraat kararına savcılığın itiraz etmesi üzerine dosya Antalya Bölge Adliye Mahkemesi’ne gönderilmişti.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı