Garip: “Ömrünü vatan ve millete adadı” - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Garip: “Ömrünü vatan ve millete adadı”

Garip: “Ömrünü vatan ve millete adadı”

Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi MHP Grup Başkanvekili Yusuf Garip, Alparslan Türkeş’in ömrünü vatan ve millet hizmetine adadığını söyledi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 3 Nisan 2018 Salı, 17:31

Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi MHP Grup Başkanvekili Yusuf Garip, MHP ve Ülkü Ocakları’nın kurucusu Başbuğ Alparslan Türkeş`in ölümünün 21. yıldönümü nedeniyle mesaj yayınladı.

“TÜRK DÜNYASININ LİDERİ”
Türk Dünyası`nın bilge lideri Başbuğ Alparslan Türkeş’i 21. ölüm yıldönümünde sevgi, saygı ve rahmetle andığını belirten Garip, “Yaşamının her anını, Türk milliyetçiliğine adamış olan büyük devlet ve dava adamı merhum Alparslan Türkeş`i kaybetmenin acısını halen yüreğimizde hissediyoruz. Büyük bir vatan sevdalısı Başbuğumuz Alparslan Türkeş, her zaman ülke çıkarlarını ön planda tutarak gelecek seçimler yerine, gelecek nesilleri düşünerek hareket etmiştir. Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş, gençlik yıllarından itibaren bütün ömrünü vatan ve millet hizmetine adamış, Türk milleti ve Türk Dünyası`nın birlik, beraberlik ve dirliği konusunda çok büyük mücadeleler vermiştir. Mücadelelerle geçen seksen yıllık ömründe ‘önce ülkem ve milletim’ diyerek, Türk milletinin yücelmesi konusunda önemli çalışmalar yapmıştır. Türk milliyetçiliği davası, rahmetli Başbuğumuzun önderliğinde büyük bir fedakârlıkla yükselmiş ve bugünlere gelmiştir. Ülküsü ve fikirleri bizlere her zaman ışık olmuştur. Hayatı boyunca, Türkiye üzerine oynanan çirkin oyunları hep fark etmiş ve bu oyunlara karşı çıkmıştır” dedi.

“VATAN SEVDALISI”
Başbuğ Türkeş’in ideal bir Devlet adamı olduğunu kaydeden Garip, “Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş, ömrü boyunca milyonlarca vatan sevdalısı, imanlı gençler yetiştirmiştir. O`nun ülküsü ve fikirleri aradan geçen onca zamana rağmen halen ilk günkü heyecanla yaşamakta ve yaşatılmaktadır. Büyük devlet, fikir ve dava adamı Başbuğumuzun Alparslan Türkeş`in, ülküsü ülkümüz, ufku ufkumuz olmaya devam etmektedir. Hedefleri doğrultusunda azim ve kararlılıkla yürümeye de devam edeceğiz. Bu ülkü ve fikirler Türk milliyetçilerinde var olduğu sürece, ülkemizin birlik, beraberlik ve dirliğini hiç kimse bozmaya cesaret edemeyecektir. Türkiye ve Türk dünyası liderini ve Başbuğunu kaybetmenin üzüntüsünü yüreğinde hala taşımaktadır. Eserleri, öğretisi ve ideolojisi her geçen gün güçlenerek yarınlara aktarılmakta bu uğurda hiç bir fedakârlıktan kaçınılmamaktadır. O Ülkücü Türk gençliği için örnek bir milliyetçi yol gösterici ve ideal adamıydı” diye konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı