PAÜ’de diyabet eğitimleri sürüyor - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

PAÜ’de diyabet eğitimleri sürüyor

PAÜ’de diyabet eğitimleri sürüyor

Pamukkale Üniversitesi uzmanları vatandaşları diyabet konusunda bilgilendirmeye devam ediyor. 

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 14 Kasım 2017 Salı, 14:00

Endokrin Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Semin Fenkci koordinasyonunda gerçekleştirilen eğitimleri, Endokrinoloji Bilimdalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Güzin Fidan Yaylalı ve eğitim hemşireleri verdi.

Eğitimlerde hastalara diyabet nedir? Oral antidiyabetik kullanımı, insülin kullanımı, insülin saklama koşulları, enjeksiyon yapılma zamanları, insülin bölgeleri, bölge rotasyonları, glukometre ölçümü ve eğitimi, evde kan şekeri takibi, ayak bakım eğitimi, diyabet komplikasyonları, glucagen konuları detaylı olarak anlatıldı.

Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Endokrin Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Semin Fenkci her diyabet hastasının bu hastalıkla ilgili verilen eğitime mutlaka katılması gerektiğini belirterek, “Biz üniversitemizde hastalarla iletişim kuruyoruz. Bu iletişimle telefon danışmanlığı ve birebir görüşmeler yapıyor, insülin kullanan bütün diyabet hastalarımıza belirli aralıklarla grup eğitimleri düzenliyoruz. Yatarak tedavi gören diyabet hastalarına da yatak başı eğitimleri ile en iyi hizmeti veriyoruz. Bu eğitimler diyabet hastalarının yaşam kaliteleri için çok önemli” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı