PAZARLIKLA ORGAN NAKLİ - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

PAZARLIKLA ORGAN NAKLİ

PAZARLIKLA ORGAN NAKLİ

Denizli’de geçtiğimiz hafta silahla vurularak yaralanan ve önceki gün beyin ölümü gerçekleşen Azeri uyruklu kadının cenazesinin, yurt dışına gönderilmesi ve hastane masraflarının karşılanması karşılığında, organları bağışlandı.

/ DENİZLİHABER / 22 Mayıs 2010 Cumartesi, 17:18

Denizli’de bir süre önce silahla vurularak ağır yaralanan ve önceki gün hastanede yaşamını yitiren Azerbaycan uyruklu Hayala Aliyeva’nın organları, hastanenin cenaze ve hastane masraflarını üstlenmesiyle, aile tarafından bağışlandı.

Geçen hafta Bekilli İlçesi’ndeki bir restoranda çalışırken, patronu H.K. tarafından başından tabancayla vurulan 27 yaşındaki Hayala Aliyeva, Denizli Devlet Hastanesi yoğun bakım ünitesine kaldırılarak tedavi altına alındı. Yapılan tüm müdahalelere rağmen Azeri kadının önceki gün beyin ölümü gerçekleşti. Denizli Devlet Hastanesi Organ Nakil Merkezi yetkilileri, beyin ölümü gerçekleşen Aliyeva’nın, Azerbaycan’da yaşayan babası Novruz Verdiyev’e ulaşarak durumu anlattı. Bu sabah Denizli’ye gelen baba Novruz Vardiyev, hastane yetkililerinin organ bağışı ile ilgili görüşmesinden sonra kızının organlarını bağışladı.

Kızını en son 5 ay önce gördüğünü belirten Verdiyev, Hayala Aliyeva’yı Azerbaycan’a götürerek orada toprağa vereceğini söyledi. Maddi durumunun iyi olmadığını, cenazeyi ve hastane masraflarını karşılayamayacağını söyleyen acılı baba, hastane yetkililerinin organ bağışı karşılığı cenaze masraflarının hastane tarafından karşılanacağını söylediğini belirtti.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı