Kocaçukur'da deniz bisikleti keyfi - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Kocaçukur’da deniz bisikleti keyfi

Kocaçukur’da deniz bisikleti keyfi

Denizli’nin en önemli turizm bölgesi olan, UNESCO’nun da dünya mirası listesinde yer alan Beyaz Cennet Pamukkale travertenleri önünde bulunan Kocaçukur Mevkii’ndeki gölete iki adet deniz bisikleti yerleştirildi.

/ DENİZLİHABER / 17 Haziran 2010 Perşembe, 18:04

İl Özel İdaresi bütçesinden 2 bin 500 lira ile satın alınan iki deniz bisikleti, yerli ve yabancı turistlerin gölet içinde gezinti yapmasını, beyaz travertenlerle resim çektirmesini kolaylaştıracak. Göletteki kazların bulunduğu adacıklara deniz bisikleti ile ulaşılabilinecek. Kocaçukur Bölgesi’nde büfenin hizmete girdiğini, eşsiz traverten ve göl manzarası eşliğinde deniz bisikleti keyfini ziyaretçilerin hizmetine, sunarak yerli ve yabancı turistlerin daha çok ilgisini çekeceklerini ifade eden İl Genel Meclisi Başkanı Halil Pekdemir, “En önemli turizm bölgemiz Pamukkale’ye yatırımlarımız devam ediyor. Kocaçukur’da bulunan gölet için satın aldığımız iki adet deniz bisikleti kullanıma açıldı. Yerli ve yabancı konuklarımız, deniz bisikleti ile göletin içinde gezerek beyaz travertenlerin altında dilediklerince fotoğraf çekiliyorlar. O bölgede yapımı tamamlanan büfe de hizmete açıldı. Gölete bıraktığımız kazlar, ördekler ve deniz bisikletleri Kocaçukur’a ayrı bir renk katıyor” dedi.

Havuzlar Temmuz’da açılacak
Kocaçukur Mevkii’nde yapımı tamamlanan havuzların da temizliği ve hijyeninin sağlanması ile ilgili ihalenin tamamlandığını, Temmuz ayında 2 büyük, bir çocuk havuzunun hizmete gireceğini belirten Pekdemir, “2006 yılında faaliyete geçmesi planlanan ancak yüzme havuzlarının teknik ve hijyenik yapısına ilişkin sorunlar nedeniyle işlerlik kazandırılamayan Kocaçukur Yüzme Havuzları’nı, bir milyon liraya ihale ettik. Havuzlara gelen sıcak ve soğuk suyun temizliği ve hijyeni tam olarak sağlanacak. Temmuz ayında havuzları yüklenici firmadan teslim alıp hizmete açacağız. Bu havuzlarda özellikle yerli turistlerimizi ve Denizlilileri ağırlamak istiyoruz. Havuzların hizmete girmesi ile birlikte Pamukkale Kasabamız eski hareketli ve güzel günlerine tekrar kavuşacak. Soyunma kabinleri, dinlenme ve güneşlenme bölgeleri, kafeterya bölümleri ile Kocaçukur tam bir kompleks haline gelecek. Havuzlarımız hem Pamukkale’deki sıcak suyla hem de soğuk suyla hizmet verecek şekilde tasarlandı. Havuzlardaki suyun temizliği ve hijyeni de tam olarak sağlanacak. İleride Kocaçukur’un, göletin ve yüzme havuzlarının etrafının özel yemeklerin verilebileceği, düğünlerin yapılabileceği muhteşem bir yer haline gelmesini planlıyoruz” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı