FETÖ/PDY işadamları davasında 3. duruşma tamamlandı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

FETÖ/PDY işadamları davasında 3. duruşma tamamlandı

FETÖ/PDY işadamları davasında 3. duruşma tamamlandı

FETÖ/PDY’ye finansal destek sağladıkları ve silahlı terör örgütüne üye olmak suçlarıyla yargılanan 67 işadamı hakkında ara karar verildi. Mahkeme Başkanı, sağlık sorunları nedeniyle Metin Tugan’ın tahliyesine karar verdi.

Ayhan Akar / DENİZLİHABER / 10 Ağustos 2017 Perşembe, 23:15

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına (FETÖ/PDY) finansal destek sağladıkları ve silahlı terör örgütüne üye oldukları iddiasıyla 67 işadamının yargılandığı davanın 3. duruşması tamamlandı. Ara kararla sonuçlanan duruşmada bir kişi tahliye edildi.

Denizli 2.Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın ilk duruşması 26 Şubat’ta başlamış ve 43’ü tutuklu 67 sanığın savunması dinlenmişti. 43’ü tutuklu, toplam 67 sanığı olan davanın ilk duruşmasında 43 tutuklu sanıktan 13’ü tahliye edilmişti.

5 Temmuz’da görülen 2. duruşmada ise 6’sı gizli, 20’si açık olmak üzere 26 tanık dinlenmiş, sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar verilmişti.
İki gün süren 3. duruşmada 6 tanık dinlendi, sanık ve avukatlarının tekrar savunmaları alındı. Mahkeme Başkanı bugün verdiği ara kararda, ciddi sağlık sorunları yaşayan Metin Tugan’ın tahliyesine karar verdi.

FETÖ/PDY İşadamları yapılanması davasının bir sonraki duruşması 8 Kasım 2017’de görülecek.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı