HSYK’dan FETÖ/PDY ihraçları: Denizli’den 4 isim var - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

HSYK’dan FETÖ/PDY ihraçları: Denizli’den 4 isim var

HSYK’dan FETÖ/PDY ihraçları: Denizli’den 4 isim var

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK), Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturmaları kapsamında tutuklanan hakim ve savcıların verdiği ifadeler doğrultusunda 202 hakim ve savcıyı daha meslekten ihraç etti. İhraç edilenler arasında Denizli ‘de görev yapan 2 Cumhuriyet Savcısı ve 2 Hakim var.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 18 Mart 2017 Cumartesi, 14:12

HSYK Genel Kurulu Ankara’da toplandı. Toplantı sonrasında basına bilgi veren HSYK Başkanvekili Mehmet Yılmaz, daha önce ihraç edilen hakim ve savcıların verdiği ifadeler doğrultusunda 202 hakim ve savcının daha durumunu görüştüklerini bildirdi.

Yılmaz, toplantı sonunda, olağanüstü hal kapsamında yayınlanan Kanun Hükmünde Kararname gereği, FETÖ/PDY terör örgütü ile iltisak, irtibat ve bağlantısı olduğu iddia edilen 202 hakim ve savcının, açığa almadan meslekten ihracına karar verdiklerini kaydetti.
HSYK’nın kararıyla ihraç edilen 202 hakim ve savcı arasında Denizli Adliyesi’nde görevli Hakimler Muammer Yokuş, Umut İmal, Cumhuriyet Savcıları Enver Irmak ve Ahmet Murat Özkan da bulunuyor.
HSYK, son olarak 20 Şubat’ta 227 hakim ve cumhuriyet savcısının meslekten çıkarılmalarına karar vermişti. Bu rakamla ihraç edilen hakim ve savcı sayısı 3 bin 886 olmuştu. Son olarak 202 hakim ve savcının daha ihracı ile toplam sayı 4 bin 88’i buldu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı