Gülen’in kardeşi duruşmaya SEGBİS ile Denizli’den katıldı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Gülen’in kardeşi duruşmaya SEGBİS ile Denizli’den katıldı

Gülen’in kardeşi duruşmaya SEGBİS ile Denizli’den katıldı

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen’in, “silahlı terör örgütü üyesi” olduğu iddiasıyla tutuklu bulunan kardeşi Kutbettin Gülen’in yargılandığı davanın duruşması görüldü.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 19 Şubat 2018 Pazartesi, 16:15

İzmir 14. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya sanık Kutbettin Gülen, tutuklu bulunduğu Denizli Cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı. Salonda sanığın avukatı da hazır bulundu.

Tanık olarak ifade veren, FETÖ soruşturması kapsamında kayyum atanan Çağlayan Matbaası’nın çalışanı G.A, sanık Gülen’in, matbaada müdür olarak çalıştığını ve işe alımlarda etkin rol aldığını söyledi.

Matbaada haftada 3 gün mesai öncesi sohbet yapıldığını anlatan G.A, şunları kaydetti:

“Bu toplantılara katılmak zorunluydu. Bu toplantılara Kutbettin Gülen de katılırdı. Eğer çalışan, örgütle iltisaklı gazeteye abone olmak istemiyorsa adına hesap açılıyordu, bölüm amirleri parasını yatırıyordu. Abone olmak istemeyenlerin işten çıkarıldığını duymuştum. Aboneliği iptal etmek isteyenleri de ikna etmeye çalışıyorlardı.”

Sanık Kutbettin Gülen ise matbaadaki işe alımlarla görevli olduğunu söyledi.

Emekli olduktan sonra matbaada 5-6 ay danışmanlık yaptığını ileri süren Gülen, tanık G.A’nın, örgütle iltisaklı gazeteye abone olmak istemeyen çalışanların işten çıkarıldığı yönündeki beyanını reddetti.

Mahkeme heyeti, dosyadaki eksiklerin tamamlanmasına, sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

İzmir’de 2 Ekim 2016’da Fetullahçı Terör Örgütü’ne yönelik soruşturmada, örgüt elebaşı Fetullah Gülen’in kardeşi Kutbettin Gülen, “silahlı terör örgütü üyesi olmak” suçundan tutuklanmıştı.

Kutbettin Gülen’in, FETÖ soruşturması kapsamında kayyum atanan Kaynak Holding’e bağlı İzmir’in Gaziemir ilçesindeki Çağlayan Matbaası’nda çalıştığı belirlenmişti.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı