Kayıp Zeliha bulundu - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Kayıp Zeliha bulundu

Kayıp Zeliha bulundu

Annesi öldükten sonra, babası kendisine kötü davrandığı için velayeti dayısına verilen Zeliha Çineli, 19 aydır kayıptı. 19 aydır kendisinden haber alınamayan genç kız, bebeğiyle birlikte bulundu.

/ DENİZLİHABER / 1 Temmuz 2010 Perşembe, 17:35

Denizli’nin Tavas İlçesi’nde, annesinin ölümünün ardından babasının kendisine kötü davranması üzerine mahkeme kararıyla vesayeti dayısına verilen 17 yaşındaki Zeliha Çineli’den 19 aydır haber alınamıyordu. Zeliha’nın dayısı Ekrem Alptekin; Cumhurbaşkanı, Başbakan, Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı, valilik ve savcılığa dilekçeyle başvurmasına rağmen bulunamayan yeğeninin hayatından endişe ederken, Antalya’dan bir haber geldi. Antalya polisi, genç kızı 25 günlük bebeğiyle buldu.

Naciye Alptekin, 17 yıl önce Emin Çineli ile severek evlendi. Bir süre sonra hamile kalan Naciye Altekin, şiddetli geçimsizlik nedeniyle eşinden boşanıp, ağabeyi Ekrem Alptekin’in evine döndü. 1993 yılında bir kız çocuğu dünyaya getiren Naciye Alptekin, adını ‘Zeliha’ koydu. Naciye Alptekin kızı 12 yaşına geldiğinde vefat etti. Bunun üzerine kızı Zeliha Çineli, babasının evine yerleşti. İddiaya göre babasının sürekli dövdüğü kız, dayısına sığındı. Dayısı, Zeliha’ya kötü muamelede bulunduğu gerekçesiyle Emin Çineli’den davacı oldu. Mahkeme, genç kızının vesayetini babasından alıp, dayısına verdi.

İŞE GİRDİ 2 GÜN SONRA KAYBOLDU
Dayısıyla yaşamaya başlayan Zeliha, ilköğretim okulunu bitirdikten sonra okumak istemeyince, dayısı tarafından Denizli Organize Sanayi Bölgesi’ndeki bir tekstil fabrikasında işe yerleştirildi. 2 Aralık 2008 tarihinde işbaşı yapan Zeliha, iki gün sonra ortadan kayboldu. Dedektif gibi iz süren dayı Ekrem Alptekin, yeğeninin aynı fabrikada çalışan 21 yaşındaki S.C. ile gönül ilişkisi olduğunu belirledi. Yeğeninin telefon dökümlerini inceleyen Alptekin, kaybolduğu gün en son S.C. ile 16 dakikalık görüşme yaptığını tespit etti. Yeğeninin S.C.’yle kaçmış ya da kaçırılmış olabileceğini düşünen Alptekin savcılığa suç duyurusunda bulundu. Savcılığın talimatı üzerine polis S.C.’nin ifadesine başvurdu. Ancak, S.C., suçlamaları kabul etmedi. Bir süre sonra ise S.C., memleketi Adana’ya taşındı. Bunun üzerine Alptekin Adana Cumhuriyet Savcılığı’na da suç duyurusunda bulundu. S.C., buradaki ifadesinde suçlamaları kabul etmedi. İddiaya göre, S,C.’in ailesi ise oğullarının kız kaçırdığını ancak kimi kaçırdığını bilmediklerini söyledi.

‘HİÇBİR PROBLEMİ YOKTU’
Savcılığa yaptığı başvurulardan sonuç alamaması üzerine Alptekin, yeğeninin bulunması için Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf ile Denizli ve Adana Valilikleri’ne dilekçe yazarak yardım istedi. Ancak, aradan 19 ay geçmesine rağmen Zeliha’dan bir haber alınamıyordu. Yeğeninin hayatından endişe ettiğini belirten Ekrem Alptekin, “Yeğenimin herhangi bir psikolojik sorunu, ya da kaçmasını gerektirecek bir problemi yoktu. Eğer, sevdiği gençle evlenmek amacıyla kaçtıysa sorun yok. Ancak, kaçırılmış olmasından endişe ediyoruz. En azından hayatta olduğunu bilsek içimiz rahatlayacak” demişti.

ANTALYA’DA KUCAĞINDA BEBEĞİYLE BULUNDU
Denizli’nin Tavas ilçesinde oturan ve 19 ay önce kayıplara karışan Zeliha Çineli, Antalya’da polis tarafından bulundu. 25 günlük erkek bebeğiyle bulunan Zeliha, savcı tarafından Antalya Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne gönderildi. 19 aydır kayıp olan Zeliha’nın, Denizli’nin Tavas ilçesinde oturan vasisi olan dayısı Ekrem Alptekin, “Yeğenim ile telefonda görüştüm. Yeğenimi S.C. kaçırmış. Kendisi şu an Bitlis’te askerlik yapıyormuş. Adana’da oturan ailesi, evleri polis tarafından sürekli arandığı için baskılara dayanamamış, Zeliha’yı Antalya’ya göndermiş. Korkup, Denizli’ye gelememiş. Antalya’da nasıl bulunduğunu bilmiyoruz. Polise sığınmış olabilir. Yeğenim telefonda, ‘Beni kaçıran S.C.’yle askerliği bitince evleneceğiz’ dedi. Yeter ki yeğenimi versinler, onu ben evlendiririm. Bulunduğu için çok mutluyuz. En azından yaşadığını öğrenmiş olduk. Antalya’ya gidip, kendisiyle görüşeceğim” diye konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı