2. Yöresel Gastronomi Festivali PAÜ’de gerçekleştirildi - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

2. Yöresel Gastronomi Festivali PAÜ’de gerçekleştirildi

2. Yöresel Gastronomi Festivali PAÜ’de gerçekleştirildi

Pamukkale Üniversitesi Gastronomi Topluluğu ve Tüm Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu’nun (TAŞKAPON), Denizli Aşçılar ve Pastacılar Derneği birlikte düzenlediği 2. Yöresel Gastronomi Festivali PAÜ Kongre Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 10 Mart 2018 Cumartesi, 11:04

PAÜ Kongre ve Kültür Merkezi Fuaye Alanı’nda düzenlenen, bu yıl ikincisi yapılan çay saati Yöresel Gastronomi Festivali renkli görüntülere sahne oldu.

Pamukkale Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nurten Çekal, Denizli Aşçılar ve Pastacılar Derneği Başkanı Ertuğrul Çakır ve PAÜ Gastronomi Topluluğu Başkanı Mücahit Yeni’nin yaptığı açılış konuşmalarının ardından sunumlara geçildi.

TAŞKAPON Genel Başkanı Gökhan Tufan ve Metro Toptancı Market Meyve ve Sebze Kategori Müdürü Birol Uluşan’ın Yöresel Ürünler ve Coğrafi İşaretler konulu sunumunu gerçekleştirdi.

Sunumların ardından festival, PAÜ Kongre ve Kültür Merkezi Fuaye Alanı’nda ‘Ege ve Akdeniz Yöresi’ adlı yöresel yemek sunumu ve ürün tadımının ardından konferans salonunda düzenlenen sunumlar ile devam etti.

Sunumlar sırasıyla, Türkolog ve Atölye Eğitmeni Sibel Topçuoğlu Dedeoğlu’nun ‘Konuk Şehir: Dünden Bugüne Kahramanmaraş’ konulu sunumu, Ziraat Mühendisi ve Fotoğraf Sanatçısı Cüneyt Görgül’ün ‘Yemek Stilistliği’ konulu sunumu ve atölye çalışması olarak gerçekleştirildi.

Festivalde ayrıca PAÜ Kongre ve Kültür Merkezi Fuaye Alanı’nda kurulan stantlarda Ereğli Siyah Havucu, Finike Portakalı, Kale Biberi gibi Coğrafi İşaretli Ürünler ve Ege ve Akdeniz Yöreleri’ne ait Uşak Tarhanası, Keşkek, Serinhisar Leblebisi, Maraş Çöreği gibi yöresel ürünlerin tadımları yapıldı.

Festival, PAÜ Merkez Yemekhane Turuncu Salon’da düzenlenen gala yemeği ile son buldu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı