Denizlim zeybekleri Ankaralıları mest etti - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Denizlim zeybekleri Ankaralıları mest etti

Denizlim zeybekleri Ankaralıları mest etti

Denizlim Kültür Dayanışma Derneği Zeybek Ekibi Devlet Su İşleri (DSİ) Vakfı’nın Sonbahar Yöresel Ürünler Sergisi’nde boy gösterdi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 8 Ekim 2017 Pazar, 14:45

DSİ Vakfı’nın düzenlediği 26 Bölge ve 81 İlin ürünlerinin sergilendiği “Sonbahar Yöresel Ürünler Sergisi” Denizlim Zeybek Ekibi’nin gösterisi ile açıldı.

Ankara’da DSİ Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen açılışta davetliler zeybek gösterisine yoğun ilgi gösterirken, davetliler açılış sonrasında Gülşah Bozkuş, Cemil Özyer, İsmail Yavaş, Huri Çillik, Ayşen Dokuz ve Sultan Yıldırım’dan oluşan zeybek ekibi ile hatıra fotoğrafı çektirmek için adeta birbirleriyle yarıştı.

Denizlim Kültür Ve Dayanışma Derneği Başkanı Av. Hasan Oymak, Denizli ve Ege kültürünü, her yer ve ortamda tanıtmak için çalıştıklarını belirterek, “Bu duyguyu birlikte yaşadığımız genç kardeşlerimizle birlikte, kültürümüzü gelecek nesillere aktaracağız. Ankara’da bu ve bunun gibi etkinlikler içerisinde Derneğimiz ve ekibimizle sürekli yer alıyoruz. Denizli’nin kültürünü tanıtmakla kalmıyor, Türkiye’nin dört bir yanından hemşerilerimizle dostluk bağlarımızı geliştiriyoruz. İlerleyen süreçlerde de gerek bizim düzenleyeceğimiz, gerekse konuk olarak katılacağımız pek çok etkinlikte yine kültürümüzü ve zeybeğimizi farklı platformlarda tanıtacağız” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı