İMO Denizli Şubesi, meslektaş adaylarını yalnız bırakmadı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

İMO Denizli Şubesi, meslektaş adaylarını yalnız bırakmadı

İMO Denizli Şubesi, meslektaş adaylarını yalnız bırakmadı

İnşaat Mühendisleri Odası Denizli Şubesi, PAÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan öğrencilerle hem mezuniyet töreninde, hem de Proje Pazarı etkinliğinde bir araya geldi.

/ DENİZLİHABER / 14 Haziran 2010 Pazartesi, 17:25

İnşaat Mühendisleri Odası Denizli Şubesi, inşaat mühendisliği mesleğine adım atmaya hazırlanan öğrencileri yalnız bırakmadı. İMO Denizli Şubesi Başkanı Doç. Dr. Halim Ceylan, PAÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü’nün mezuniyet törenine katıldı. Ceylan, akademisyen kimliği ile mühendis adaylarının yanında yer aldı. PAÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü Başkanı Prof. Dr. Halil Karahan, törende, öğrencilere sembolik mezuniyet belgelerini verdi. İMO Denizli Şubesi de ilk kez mühendis adaylarına bu sene, mühendislik yemini verdirilmesini sağladı. Mühendis adayları, mühendislik yeminlerini Prof. Dr. Orhan Baykan’ın elinden aldı.
Tören sonrasında katıldıkları kursların sertifikalarını da alan genç mühendisler, öğrencilik hayatlarının son gününü geride bırakarak meslek yaşantılarına ilk adımı atmış oldu.

Proje Pazarı’nda da bir aradaydılar
PAÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü’nü bitiren öğrencilerin bitirme projelerini, mühendis ve mimarlara sunarak emeklerinin sonuçlarını gösterecekleri ‘Proje Pazarı’ etkinliğinin birincisi, yapıldı. Perşembe günü PAÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde, İMO Denizli Şube yöneticileri ve mühendislerin katılımıyla gerçekleştirilen etkinlikte konuşan İMO Denizli Şubesi Başkanı Doç. Dr. Halim Ceylan, “Gelecekte eğitimci, yönetici, iş adamı belki de meslek yaşamlarında tatlı rekabetler yaşayacak olan meslektaşlarımızı kutluyorum” dedi. Ceylan, “İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde ilk kez yapılan Proje Pazarı etkinliğinde, meslektaş adaylarımızın 14 projesi yer aldı. Çok çarpıcı konuların ele alındığı bu projeler, posterler şeklinde konuklara sunuldu. Proje sahibi meslektaş adaylarımız çalışmaları hakkında yöneltilen soruları yanıtladı. Özellikle yerel yöneticilerin yararlanacağı kent içi ulaşım, trafik ve yol güvenliği konularının da yer aldığı projelerin başlıkları şunlar: Yapılarda Isı Kaybı Analiziyle Uygun Yalıtımın Belirlenmesi, Kazıklı Temeller, Derin Kazılar ve Destekleme Sistemleri, Betonarme Elemanlarının Deformasyon Analizi, Kent İçi Karayolu Güvenliği, Yol İçi ve Yol Dışı Otopark Etüdü, Bisiklet Yolu Etüdü, Trafik Kaza Etüdü, Trafik Sayım Çalışmaları ve Değerlendirmesi, Şehir içi Otobüs Kullanımı Memnuniyet Anketi, Belediye denetimli Otobüs Güzergâhlarının İncelenmesi, Denizli Otobüs Durak Hatları Etüdü, Limanların Özelleştirilmesi, Tek Serbestlik Dereceli Sistemlerin Sismik Yöntemle Deplasman Taleplerinin Hesaplanması. Bu projelerin posterleri şubemizde sergilenecek. Bu bayrak yarışı gibidir. Böyle etkinliklerle bizler bu yarışta bayrağı kimlere teslim edeceğimizi onlar da kimden teslim alacaklarını görmüş oluyorlar. Aramıza hoş geldiniz” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı