İlk buluşma için Ankara'ya - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

İlk buluşma için Ankara’ya

İlk buluşma için Ankara’ya

Terör örgütü tarafından kaçılan ve daha sonra serbest bırakılan 8 askerimiz ailesi ile Ankara’da buluşacak. Genelkurmay Başkanlığı askerlerin aileleri ile görüşmesi için asker ailelerini Ankara’da bulunan GATA’ya çağırdı. Denizlili Er Fatih Atatkul’un ailesi de oğullarını görmek için dün akşam saatlerinde Ankara’ya gitti.

/ DENİZLİHABER / 8 Kasım 2007 Perşembe, 01:00

askerimiz şehit olurken 8 askerimizde terör örgütü tarafından kaçırılmıştı. Aralarında Denizlili Er Fatih Atakul’un da bulunduğu 8 asker, geçtiğimiz hafta sonu terör örgütü tarafından Türk Subaylarına teslim edilmişti. Oğullarının serbest kalmasına sevinen Atakul ailesi, oğullarıyla ilk görüşmeyi geçtiğimiz Pazar günü öğle saatlerinde yapmıştı. Ağabeyi Yavuz Atakul ile cep telefonda kısa bir görüşme yapan Fatih Atakul, ağabeyine sağlık durumunun iyi olduğunu ve Türkiye’de olduğunu söylemişti.

Türkiye’ye gelmelerinin ardından ilk olarak Diyarbakır’a ardından da Ankara’ya götürülen 8 asker için ifade alma işlemleri başladı. Bir hafta boyunca ifade veren askerler daha sonra psikolojik tedavileri yapılmak üzere Gülhane Askeri Tıp Akademisi hastanesine yatırıldı. Çocuklarını merak eden aileler ise Genelkurmay Başkanlığı tarafından önceki gün Ankara’ya çağırıldı. Fatih Atakul’u görmek için dün gece yola çıkan Atakul ailesi, sabah saatlerinde Ankara’ya vardı. Burada askeri araç ile alınan aile daha sonra GATA’ya götürüldü. GATA’daki görüşme ise basına kapalı olarak gerçekleştirildi. Denizlili Fatih Atakul’u görmeye ise anne Aynur, baba Süleyman ve kardeş Yavuz Atakul ziyaret edebildi. Diğer aile yakınları ise içeri alınmadı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı