Kaçırılan askerler tutuklandı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Kaçırılan askerler tutuklandı

Kaçırılan askerler tutuklandı

Van asayiş kolordu Komutanlığı askeri Mahkemesi, PKK’lılarca kaçırılan ve daha sonra serbest bırakılan 8 askerin tutuklanmasına karar verdi.

/ DENİZLİHABER / 11 Kasım 2007 Pazar, 01:00

Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı Askeri Mahkemesi, 10 Kasım’ tarihli duruşmasız işlere ilişkin karar tutanağıyla sekiz asker demir parmaklıklar arkasına gönderildi. Denizlili er Fatih Atakul’un da aralarında bulunduğu sekiz serbest bırakıldıkları günden bu yana Diyarbakır’da sorgulamaya alınmıştı.

Van’dan beklenilen karar bugün geldi. Askeri Mahkeme Uzman Çavuş Halis Çağan’ın “Memuriyet görevinin gereklerine aykırı hareket etmek” suçundan , erler İlhami Demir, İrfan Beyaz, Özhan Şabanoğlu, Fatih Atakul ve Mehmet Şenkul’un “emre itaatsizlikte ısrar” suçunu işlediği gerekçesiyle tutuklanmasına karar verdi.

Er Fuat Başoda ve er Ramazan Yüce’nin ise “emre itaatsizlikte ısrar ve yurt dışına firar” suçlarını işlediği, kararını veren askeri mahkemenin karara ilişkin tutanağında şöyle denildi;

“… suçlarını işlediği, haklarında kuvvetli suç şüphesinin varlığını gösteren olguların bulunması, yüklenen suçun vasıf ve mahiyeti, askeri disiplinin aşırı derecede sarsılmış olması nedeniyle; 353 sayılı kanunun 71 ve CMK’nın 100 ve 101. maddeleri gereğince tutuklanmalarına karar verilmiştir”

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı