Teröre Cumhuriyet Mesajı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Teröre Cumhuriyet Mesajı

Teröre Cumhuriyet Mesajı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı bu yıl farklı bir coşku ile kutlandı. Atatürk Caddesi’ni dolduran binlerce Denizlili vatandaş ellerinde bayraklarla töreni izledi. Törenin en ilginç yönü ise son yılların en kalabalık Cumhuriyet Bayramı kutlama töreni olmasıydı.

/ DENİZLİHABER / 29 Ekim 2007 Pazartesi, 01:00

Bu yıl 84.’cü yılına girdiğimiz Cumhuriyet, bu yıl farklı duygularla kutlandı. Sabahın erken saatlerinde ellerinde bayraklarıyla tören alanını dolduran binlerce vatandaş, bayramı coşku içinde kutladı.

Törende, konuşma yapan Denizli Valisi Hasan Canpolat, ülkemizin birlik ve bütünlük içinde olduğunu ve bu birliği yıkmaya kimsenin gücünün yetmeyeceğini söyledi. Konuşmasında özellikle son günlerde yaşanan acı olaylara değinen Canpolat, terörü lanetledi. Vali Canpolat, “Şimdiki gibi sıkıntılı dönemlerden geçerken şunları hiç unutmayalım, bu coğrafyada yaşayan bizler ve ecdadımız bu vatanı bu devleti ve cumhuriyeti kanımızla canımızla birlikte kurduk. Atalarımız Yemen’de, Sarıkamış’ta, Çanakkale’de, Sina’da, Afyonkarahisar’da ve Sakarya’da koyun koyuna yatıyor. Büyük ve onurlu bir tarihin mirasçısı olarak kurduğumuz bu ülkede ve ay yıldızlı bayrağımızın altında her şeyiyle kaynaşmış tek bir milletin fertleri Türkiye Cumhuriyeti devletinin vatandaşları olarak güçlükleri bundan önce olduğu gibi bundan sonrada birlikte göğüslemeye ve aşmaya kararlıyız” dedi.

Canpolat’ın konuşmasının ardından geçiş töreni yapıldı. Okulların ardından 11. Motorize Tugay Komutanlığı’na bağlı askerler geçiş töreni yaptı. Askerlerin geçiş töreninde ise vatandaşlar Türk bayraklarıyla askere destek verdi. Tören sivil toplum örgütlerinin geçişleri ise son buldu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı