Mukaddes BAŞDİL - denizlihaber.com
REKLAMI GEÇ

sosyolog eczacı

Mukaddes BAŞDİL

1965 Afyon doğumlu yazarımız Afyon lisesinden sonra 1986 Yılında Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesini bitirdi. Hala Denizli’de Sena Eczanesinin sahibi ve mesul müdürü olarak serbest eczacılık yapmakta.

1998 yılından sonra Türkiye’de dermokozmetik akımı başlatan ve dermokozmetiğin yayılmasını sağlayan ilk eczacılardandır. Yaklaşık 80 marka ve firmayla çalışarak bu alanda yoğunlaştı ve eğitimler aldı. Güzellik uzmanı ve estetisyen olduktan sonra sadece dermokozmetikde markalaştı.

Denizli'de onlarca dernek ve sivil savunma örgütünde çalıştı. Bir siyasal partinin kuruluşu ve kadın kollarından sorumlu olarak bir süre politikayla uğraştı. Denizli eczacı odasında çeşitli komisyonlarda uzun yıllar çalıştı. Şu anda Türk Eczacılar Birliği'nde (TEB) ilaç dışı ürünler üst komisyonunda ve TEB akademi müfredat komisyonunda çalışmaktadır. Pharmetic Girişimci Eczacılar Derneği üyesidir.

25 yıldır dünya inançları dinler ve mitolojiler, sanat tarihi, psikoloji, siyasal bilimler, sosyoloji, astroloji alanında derin araştırmalar yaptı ve en son kuantum ve düşünce gücü üzerinde yoğunlaştı. Çok iyi derecede İngilizce, Fransızca ve yazım dili Osmanlıca biliyor. Evli ve 2 kızı var.

Yazarın Tüm Yazıları

27 Mart 2017KEYİFLE ADAM OL
13 Şubat 2017ÜNLÜ AŞKLAR
2 Ocak 2017RÜYADA OLMAK
19 Aralık 2016UYANIŞA DAVET
5 Aralık 2016KUANTUM ÇOCUKLARI
21 Kasım 2016ZITLIKLAR ÜZERİNE