Mukaddes BAŞDİL - denizlihaber.com
REKLAMI GEÇ

sosyolog eczacı

Mukaddes BAŞDİL

1965 Afyon doğumlu yazarımız Afyon lisesinden sonra 1986 Yılında Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesini bitirdi. Hala Denizli’de Sena Eczanesinin sahibi ve mesul müdürü olarak serbest eczacılık yapmakta.

1998 yılından sonra Türkiye’de dermokozmetik akımı başlatan ve dermokozmetiğin yayılmasını sağlayan ilk eczacılardandır. Yaklaşık 80 marka ve firmayla çalışarak bu alanda yoğunlaştı ve eğitimler aldı. Güzellik uzmanı ve estetisyen olduktan sonra sadece dermokozmetikde markalaştı.

Denizli'de onlarca dernek ve sivil savunma örgütünde çalıştı. Bir siyasal partinin kuruluşu ve kadın kollarından sorumlu olarak bir süre politikayla uğraştı. Denizli eczacı odasında çeşitli komisyonlarda uzun yıllar çalıştı. Şu anda Türk Eczacılar Birliği'nde (TEB) ilaç dışı ürünler üst komisyonunda ve TEB akademi müfredat komisyonunda çalışmaktadır. Pharmetic Girişimci Eczacılar Derneği üyesidir.

25 yıldır dünya inançları dinler ve mitolojiler, sanat tarihi, psikoloji, siyasal bilimler, sosyoloji, astroloji alanında derin araştırmalar yaptı ve en son kuantum ve düşünce gücü üzerinde yoğunlaştı. Çok iyi derecede İngilizce, Fransızca ve yazım dili Osmanlıca biliyor. Evli ve 2 kızı var.

Yazarın Tüm Yazıları

20 Kasım 2017VİKİNGLERİN ÜLKESİ
6 Kasım 2017KIŞ VE ÖLÜM
23 Ekim 2017SONBAHARI İSTEMEK
25 Eylül 2017EVRENSEL ÇILGINLAR
11 Eylül 2017MASALLARLA BÜYÜMEK
28 Ağustos 2017KİM DOĞRU? KİM YANLIŞ?
17 Temmuz 2017ACI VE ACIMAK