REKLAMI GEÇ

Zeybekci: Bizi birlik ve beraberliğimiz ayakta tutacak

Zeybekci: Bizi birlik ve beraberliğimiz ayakta tutacak

AK Parti Denizli İl Başkanlığı’nın düzenlediği “Geçmişten bu güne büyük buluşma” adlı programda konuşan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, birlik ve beraberlik mesajı verdi. Bakan Zeybekci, “Biz bu coğrafyanın orta direğiyiz, el ele kol kola olmalıyız. Bizi birlik ve beraberliğimiz ayakta tutacak. 1 Kasım’da tek başına iktidar olacak bir AK Parti hükümeti geliyor” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 30 Ekim 2015 Cuma, 11:43

AK Parti Denizli İl Başkanlığı EGS Kongre ve Kültür Merkezi’nde, “Geçmişten bu güne büyük buluşma” adı altında bir program düzenledi. Toplantıya Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, AK Parti İl Başkanı Necip Filiz, AK Parti önceki dönem Denizli milletvekilleri, AK Parti Denizli Milletvekili adayları, parti kurucuları, il, ilçe ve belde belediye ve teşkilat başkanları ile yönetim kurulu üyeleri, gençlik ve kadın kolları başkan ve yönetim kurulu üyeleri, mahalle ve sandık kurulu başkanları katıldı.

Konuşmasına Cumhuriyet Bayramı’nın 92. yıldönümünü kutlayarak başlayan AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz, “Gücünü milletimizin ortak iradesinden alan Cumhuriyetimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, kahraman Anadolu halkının insanüstü bir gayret ve fedakârlığı ile elde edilmiştir. En zor şartlara ve bütün imkânsızlıklara rağmen hiçbir zaman umutsuzluğa kapılmayan, bağımsızlığından asla taviz vermeyen, inanç ve kararlılıkla sürdürdüğü İstiklal mücadelesini zaferle neticelendiren bir milletiz. Bu başarı; milletimizin bağımsızlık ve hürriyetinden asla taviz vermeyeceğinin ifadesi, milletimizin çağdaş dünyada hak ettiği yeri alma kararlılığının göstergesi, birlik ve beraberlik içinde hareket ettiğimizde olmaz denileni başardığımızın kanıtıdır. Bugün, bizi biz yapan yüksek değerlerimizi daha gür sesle yüceltecek, geçmişte olduğu gibi bugün de tek yürek olarak haykıracak, el ele, gönül gönüle geleceğe daha bir güvenle bakacağız. Bu duygu birliğimizi geçmişte olduğu gibi bugün de gelecekte de hep koruyacağız. Bu ülkenin evlatları Türkiye’nin gelişmesi, büyümesi ve dünyada söz sahibi bir ülke olması için en üstün vatanseverlik duygularıyla hareket etmektedirler” dedi.

1 Kasım seçimlerine yönelik de konuşan Başkan Filiz, seçimlerin ülke ve millet açısından son derece önemli olduğuna dikkat çekti.

denizli-ak-parti-ekonomi-bakani-nihat-zeybekci-birlik-mesaji-ic

MİLLETİMİZ ÇARE ARARKEN AK PARTİ ORTAYA ÇIKTI
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ise, AK Parti’nin destan yazdığını belirterek, “Hatırlanan demokrasi tarihine bakıldığında alnı açık başı dik dolaşan tek bir parti mensubu vardır. O da AK Partililerdir. 13 yılda Türkiye nereden nereye geldi. Yüzlerce proje ortaya koyduk. Onlar koyabildi mi? Bu millete şunu yapacağım demek onlar için zuldür. Onların millete hizmetkar olmak gibi bir düşünceleri yok. AK Parti başarısız olsun düşüncesi üzerinedir. Akıllarının tek erdiği AK Parti gitsin. Tayyip Erdoğan gitsin. Bunlar gitsin ne olursa olsun. 2002 öncesinde Türkiye her açıdan teslim olmuştu. Tam ensesine çöktüler. Sonra bölge coğrafyasındaki operasyonlar vardı. Bütün dava, haritalar yeniden çizilirken bunu yapanların tek isteği vardı. Ecdadın bize emanet ettiği bu topraklarda Türkiye egemen bir ülke gibi hareket edemesin istiyorlardı. Bu millet efendimizin övgüsüne mazhar olmuş bir milletir. Tam bu sırada milletimiz çare ararken AK Parti ortaya çıktı. Bu milletin adamları iktidara geldi” dedi.

BU HAİN HASTALIĞIN TEK İLACI VAR BİRLİK VE KARDEŞLİK
“Suruç’taki de aynı hain, Sivas’taki oteli yakan, 40’ın üzerinde vatandaşı kurşuna dizen de aynı hainlerdi. Ankara’da bombayı patlatanlar da aynı hainler” diyen Bakan Zeybekci, hainlere karşı ortak duruş sergileme çağrılarının karşılık bulmadığını söyledi.

Bakan Zeybekci, “Halkımız, 7 Haziran seçimlerinden sonra barış diye yola çıkanlardan çatır çatır muhalefet yapmayı beklerdi. Birileri talimat verdi. Bunlar anında silaha sarıldılar. Bunların barış, kardeşlik ile alakaları olamaz. İnsiyatif bunların elinde değil. Başka organizasyonların elinde. Bunlar devleti aciz zannetti. Türkiye geri çekilecek zannettiler. Dağlar taşlar başlarına yıkılıyor. Çıktıkları lağım çukurlarına geri gömüyoruz onları. 2000 üzerinde terörist etkisiz hale geldi. Bütün istedikleri birbirimize düşmemiz, kardeş kanının akmasıdır. Bu hain hastalığın tek ilacı var. Birlik ve kardeşlik. Doğru bir şemsiye altında toplanmışız” dedi.

denizli-ak-parti-ekonomi-bakani-nihat-zeybekci-birlik-mesaji-ic-1

BU SEÇİMLER DENİZLİ İÇİN MİLATTIR
Denizli’nin çok önemli zamandan geçtiğine dikkat çeken Bakan Zeybekci, seçimlerin Denizli için bir milat olacağını söyledi. Zeybekci, “Denizli’nin hiçbir noktasında kaynak yok, projesi yok diye mazeret göstererek bekleyen bir iş yok. Yapılanları anlatamıyoruz. Bu seçimler Denizli için milattır. 7 Haziran 2015 seçimleri için istenen sonuç bu değildi. Sorumlusu bizleriz. Demek ki bunları anlatamadık. 1 Kasım tarihi Denizli AK Parti için yeniden doğuş günü. Bu millet için, Denizli için, İslam coğrafyası ve Allah rızası için her şeyi geride bırakma günüdür. Bugün AK Parti için yeniden ayağa kalkma zamanıdır. Yeniden 14 Ağustos 2001 tarihidir. Demokrasi meydanındaki miting zamanıdır. Yüzde 51,5 oyu alan aynı mücadele için yola çıkma zamanıdır. Bu ülkenin, milletin, Denizli’nin ve bu davanın sizlere ihtiyacı var. Bu coğrafyada Selçuklu, Osmanlı, Cumhuriyet olmasaydı bağımsız bir Müslüman devlet olmazdı. Biz bu coğrafyanın orta direğiyiz. 2 gün içinde el ele kol kola olmalıyız. Pazartesi günü tek başına iktidar bir AK Parti hükümeti geliyor. Çınar meydanı için hazırlıklar yapılıyor. Türkiye’nin her yerinde şenlik var. Bizim içimizde burukluk olmasın” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı