MİLLETVEKİLİ ADAYLARINI TANIYALIM - denizlihaber.com
REKLAMI GEÇ

MİLLETVEKİLİ ADAYLARINI TANIYALIM

NİHAT ZEYBEKCİ

1961’de Tavas’ta doğdu. İlk ve ortaokulu Tavas’ta; liseyi parasız yatılı Kütahya’da okudu. Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi’ni bitirdi. Yüksek Lisansını İstanbul Üniversitesi Uluslar arası İlişkiler Bölümü’nde yaptı. Denizli Platform Sözcülüğü ve DENİB’te Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. Denizli Platform Sözcülüğü ve DENİB’te Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. 2004-2011 yıllarında Denizli Belediye Başkanlığı yaptı. Avrupa Konseyi Yerel Yönetimler Kongresi Türkiye Heyeti Başkanlığı, Türkiye Belediyeler Birliği Başkan Vekilliği ve Türk Dünyası Belediyeler Birliği Başkanlığı görevlerini yürüttü. 2011 Genel Seçimleri’nde AK Parti’den milletvekili seçildi. TBMM Enerji Komisyonu Başkanlığı yaptı. 62. Hükümet’te ve 63. Hükümet’te şu anki görevi olan Ekonomi Bakanlığı’na devam ediyor. AK Parti MKYK üyesidir. Evli ve 4 çocuk babasıdır.


SEMA RAMAZANOĞLU
Denizli’de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Denizli’de tamamladı. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdi. Radyoloji ihtisasını İsviçre Bern Üniversitesi’nde tamamladı. İstanbul Zeynep Kamil ve Haydarpaşa Numune Hastanesi’nde çalıştı. İslam Kalkınma Bankası Başkanı’na bağlı olarak çalışan Kadın Danışmanlar Grubu’nda Türkiye’yi temsil ediyor. Kadın ve çocuklarla ilgili Kalkınma ve Sosyal Projeler Danışmanlığı görevini sürdürüyor. 2001 yılında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile AK Parti’nin kuruluşunda yer aldı. 2 dönem MKYK üyeliği yaptı. 2003-2009 yılları arasında AK Parti Genel Başkan Danışmanlığı yaptı. Aile şirketinde yönetim kurulu başkanlığı yapmıştır. Dr. Sema Ramazanoğlu, evli ve iki çocuk annesidir. Almanca ve İngilizce bilmektedir.


ŞAHİT TİN
1966’da Serinhisar’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Denizli’de tamamladı. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’ni bitirdi. 1984 yılında AYSAN Dekoratif Raf Sistemleri Ltd. Şti’ni kurarak iş hayatına atıldı. Almanya, Bulgaristan, Bosna-Herse, ABD, Senegal ve Kırgızistan’daki şirketleri ile 20’den fazla ülkeye ihracat gerçekleştirmekte. 1999-2004 yılları arasında MÜSİAD Denizli Yönetim Kurulu Başkanlığı ve DSO Meclis Üyeliği görevini yürüttü. 2003 yılında Denizli İl Başkanlığı görevine atandı. 2007 Genel Seçimleri’nde AK Parti’den milletvekili adayı oldu. 2015 yılında yeniden AK Parti Denizli İl Başkanlığı’na seçildi. Evli ve 2 çocuk babası olan Şahin Tin, iyi düzeyde İngilizce bilmektedir.


CAHİT ÖZKAN
1976’da Çivril’de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Denizli’de tamamladı. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. Londra’da Hukuk İngilizcesi öğrenimi gördü. Yüksek Lisansını Kocaeli Üniversitesi Özel Hukuk ve İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde İnsan Hakları Hukuku alanında yaptı. Uluslararası Hukuk Merkezi, İnsan Hakları Sosyal ve Hukuki Araştırmalar Derneği, Hukukçular Derneği Başkanlığı ve Hukukun Üstünlüğü Platformu’nda İcra Kurulu Başkanlığı yaptı. Özkan Hukuk Bürosu’nda avukatlık yapan Cahit Özkan, 2007 ve 2011 Genel Seçimleri’nde Denizli milletvekili adayı oldu. Evli ve 3 çocuk babası olan Özkan, İngilizce bilmektedir.


OSMAN YÜCELİŞ
1966’da Tavas’ta doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Denizli’de tamamladı. Dokuz Eylül Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nü bitiren Yüceliş, şu an PAÜ Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Bölümü öğrencisidir. Elektrik sektöründe faaliyet gösteren Yüceliş Elektrik Makine San. Tic. Ltd. Şti’nde yöneticilik yapan Yüceliş, AK Parti Kurucu İl Yönetim Kurulu üyesi. 2002 yılında Denizli İl Başkanlığı yapan Yüceliş, 2004 Yerel Seçimleri’nde İl Genel Meclisi üyeliğine seçildi. 2007 yılında İl Genel Meclisi Başkanı olan Yüceliş, 2009 Yerel Seçimleri’nde bu göreve ikinci kez getirildi. 2015 Genel Seçimleri’nde Denizli milletvekili adayı olan Yüceliş, evli ve 2 çocuk babasıdır.


EMİN OKKAYA
1964’de Acıpayam’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Acıpayam’da tamamladı. Lise eğitiminin ardından Futbol Denizli Bölge Hakemliği yapıp, Acıpayam Devlet Üretme Çiftliği Kadastro Müdürlüğü’nde çalıştı. Fırat Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi’nden yüksek lisans dıploması ile mezun oldu. Anadolu Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Bölümü Mahalli İdareler programını tamamladı. Acıpayam ve Çameli’de serbest veteriner olarak çalıştı. Kale, Çameli ve Acıpayam ilçelerinde Tarım Müdürlüğü yaptı. 2015 Genel Seçimleri’nde Denizli milletvekili adayı oldu. Çamelispor Kurucu Başkanlığı ve Tekvando İl Temsilciliği görevinde bulunuyor. Evli ve 3 çocuk babasıdır.


MUHAMMED BEKİR EGE
1985’te Denizli’de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Denizli’de tamamlandı. İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Üniversite eğitimi sırasında akademik çalışmalar yaptı. Bu dönemde AK Parti İstanbul Gençlik Kolları’nda aktif olarak görev aldı. 2014 yılında kendi işini kurmak üzere Denizli’ye döndü. 21 Şubat 2015 tarihinde AK Parti Denizli İl Gençlik Kolları Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi. İş yaşamına kendi mühendislik firmasında devam etmekte olan Muhammed Bekir Ege, iyi derece İngilizce bilmektedir.

Yorumlar kapalı.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Hacıkaplanlar mahallesi Fevzi Çakmak Bulvarı Acıpayam Asfaltı Üzeri No:98 Kat:3 Pamukkale Denizli

Telefon: 263 78 78

MİLLETVEKİLİ ADAYLARINI TANIYALIM

AKPARTİ FACEBOOK

AKPARTİ TWİTTER

AKPARTİ İNTERNET SİTESİ