Acıpayam’da samanlıkta çıkan faciaya neden oluyordu - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Acıpayam’da samanlıkta çıkan faciaya neden oluyordu

Acıpayam’da samanlıkta çıkan faciaya neden oluyordu

Aliveren Mahallesi’nde çiftçilik yapan Abdullah Dağdaş’ın traktörü alev aldı, yangın samanlığa sıçradı. Halkın gayretleri ve itfaiyenin zamanında müdahalesiyle facia önlendi.

Ferah Işık / DENİZLİHABER / 14 Temmuz 2017 Cuma, 11:05

Acıpayam’ın Aliveren Mahallesinde dün gece saatlerinde meydana gelen samanlık yangını korku ve paniğe neden oldu.

Evli ve 2 çocuk babası 43 yaşındaki Abdullah Dağdaş, bir yıl önce traktör satın aldı. Hayvancılıkta yapan Dağdaş, dün akşam saatlerinde traktörünü samanlığın önüne park etti. Gece saatlerinde traktörün ön kısmında yangın çıktı. Yangın kısa sürede samanlığa sıçradı.

Yangını gören vatandaşlar, mahallede bulunan su tankeri ile müdahale etti. Bu arada itfaiyeye haber verildi. İtfaiye ekipleri de gelince yangın kontrol altına alınıp soğutma çalışmaları başladı.Traktör ve samanlık tamamen yandı.

FACİA OLABİLİRDİ
Mahalle Muhtarı Mehmet Konaç, samanlığın hemen yanında 3 ev ile 1 ahırın yanma tehlikesi geçirdiğini söyledi. Konaç, “Eğer yangına tanker ile biz müdahale etmesek itfaiye gelinceye kadar yangın büyüyebilirdi. Çünkü, alevler bir anda sardı ve ağaçlar da tutuşmaya başladı. Hepimize geçmiş olsun, büyük bir facia yaşayabilirdik” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı