REKLAMI GEÇ

Türkiye Şeker’in Acıpayam’daki 20 dönüm arazisinin imara açılmasına yönelik itirazlar reddedildi

Türkiye Şeker’in Acıpayam’daki 20 dönüm arazisinin imara açılmasına yönelik itirazlar reddedildi

Birçok tesisi özelleştirilerek satılan Türkiye Şeker Fabrikaları’nın Acıpayam’daki 20 dönüm arazisi imara açılmıştı. Askı süresi içinde yapılan itirazlar reddedildi. Arazi, Cumhurbaşkanı kararının resmi gazetede yayımlanmasıyla imara açıldı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 5 Ekim 2022 Çarşamba, 11:51

Özelleştirme yoluyla tesisleri satılan Türkiye Şeker Fabrikaları’nın elde kalan bazı taşınmazlarının da imar planı değişikliği yapılarak satışa çıkarıldı. Resmi Gazete’nin 5 Haziran sayısında yer alan Cumhurbaşkanlığı kararına göre, Acıpayam’daki 20 dönüm arazi de konut ve ticari alan olarak satışa çıktı.

Türkiye’nin farklı noktalarındaki bu taşınmazlar için alınan karara askı süresi içinde itirazlar oldu. İtirazları reddeden Cumhurbaşkanlığı kararı Resmi Gazetede yayımlandı. Son karar gereği, Özelleştirme İdaresi, arazinin satışı için yetkilendirildi.

Karara göre, Denizli Acıpayam İlçesi Akalan Mahallesindeki toplamı 20 bin metrekareye yaklaşan iki parsel için de plan değişikliği onaylandı. Biri tarla, diğeri pancar kantarı olarak planlarda yer alan iki parsel, yeni planlamayla otogar, ticaret-turizm, konut alanı, trafo, park ve yol oldu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı