Babadağ’da keşkek hayrına yoğun ilgi - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Babadağ’da keşkek hayrına yoğun ilgi

Babadağ’da keşkek hayrına yoğun ilgi

Babadağ Ahıllı Yardımlaşma Yaşatma ve Kültür Derneği tarafından bu yıl 16.’sı düzenlenen keşkek hayrı yoğun bir katılım ile gerçekleştirildi. Etkinliğe Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı da katıldı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 6 Mayıs 2019 Pazartesi, 14:54

Babadağ Ahıllı Yardımlaşma Yaşatma ve Kültür Derneği tarafından her yıl düzenlenen keşkek hayrının bu yıl da 16.’sı gerçekleştirildi.

Keşkek hayrında Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı, CHP İl Başkanı Mahir Akbaba, Babadağ Ahıllı Yardımlaşma Yaşatma ve Kültür Derneği yöneticileri ile vatandaşlar katıldı.

Havanın yağışlı olmasına aldırış etmeyen yaklaşık 7.000 kişi, hayır alanına akın etti. Hazırlanan keşkekler, imece usulü vatandaşlara ikram edildi.

Etkinlik ile ilgili bilgi veren Babadağ Ahıllı Yardımlaşma Yaşatma ve Kültür Derneği yöneticileri, ”Yıllar öncesine dayalı olan bu geleneğimizin amacı vatandaşlarımızı bir arada tutmak ve hayırlara vesile olmaktır. Yurtdışından bu geleneği yerinde görmek isteyen gurbetçiler bile bu günleri görmek için sabırsızlanıyorlar. Keşkek hayrımız önümüzdeki yıllarda farklı programlar çerçevesinde devam edecektir” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı