REKLAMI GEÇ

CHP’den adaylığını geri çeken Babadağ Belediye Başkanı Atlı: Adayım

CHP’den adaylığını geri çeken Babadağ Belediye Başkanı Atlı: Adayım

CHP’de başvurusunu geri çeken Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı, “yeniden adayım” dedi. Sessizliğini bozan Atlı, CHP’ye kırgın olduğunu belirterek, “64 gün beklettiler” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 1 Şubat 2024 Perşembe, 14:13

CHP’li Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı bugün Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde bir toplantı gerçekleştirerek, CHP’den adaylığını çekmesine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Atlı, il yönetimi tarafından 64 gün bekletildiğini savunarak; “Kırgınım” dedi.

‘ÇOK AZ ZAMAN KALDI’
Babadağ Belediye meclis üyesi Selami Kaya ile birlikte gazetecilerin sorularını yanıtlayan atlı seçimlere çok kısa süre kaldığını belirterek; “Yerel seçimlere çok yakın bir tarihte açıklama yapmak zorunda kaldık. Kısa bir süre var.  Önümüzü görmek adına mücadelemiz sürecek. Babadağ’da 2019 yılında Millet İttifakı’nın adayı olarak seçimi kazandık. 5 yıldır Babadağ’ın geleceği için yapısal, halk için sosyal projeler yaptık. İlçemizi marka haline getirmek için çalıştık. Hala büyük hayallerimiz ve yapmak istediğimiz projelerimiz var” ifadelerini kullandı.

’64 GÜN SESSİZ KALDIK, TELEFONLARIMIZA ÇIKILMADI’
Adaylık başvurusunu Kasım ayında yaptığını hatırlatan Atlı, “Aday adaylığı süreci başladığında, belediye meclis üyelerimizle birlikte 28 Kasım günü ikinci dönem için göreve talip olduğumuzu bildirdik.  Aradan 64 günlük süre geçti. Biz örgütten gelen, parti kimliğini taşımanın ne anlama geldiğini iyi bilen kişileriz.  64 gün boyunca parti zarar görmesin diyerek bekledik, sessiz kaldık.  Sessiz kalmanın bir faydasının olmadığını, hakkımızı aramanın farz olduğunu biliyoruz. Bu süreci nezaketle, saygı çerçevesinde yürüttük.  Kırgınım. Meselem şahsi değil kurumsal… Belediye başkanını 64 gün boyunca oyalamak, telefonlarına çıkmamak, ‘Sorun var mı?’ diye sorduğumuzda cevap alamamak bizi üzmüştür” diye konuştu.

‘CHP’NİN ADAYI DEĞİLİZ’
Atlı sözlerini şöyle sürdürdü: “Bizim de kendimiz hakkında tercih hakkımız vardır.  Kırgınlıklarımı içime atıyorum. Partinin yetkili organları daha rahat karar vermesi adına adaylık başvurumuzu geri çektik. CHP’ye aday olmak için yaptığımız başvuruyu geri çektik. Karar vermek isteyen arkadaşlar daha rahat karar versinler. Biz sorumluluk alıyoruz dedik ve partimize bunu bildirdik. Şu andan itibaren CHP’nin adayı ya da aday adayı değiliz. Biz Babadağ’ı Denizli’nin yaşanabilir ilk 5 ilçesinden biri yapmak için yola çıkmıştık. Bu hedeften vazgeçmiyoruz. Devam edeceğiz inşallah… Babadağ’ı festivaller kenti yapmak istiyoruz”

‘CİDDİYE ALINMADIĞIMIZI DÜŞÜNÜYORUM, CANLARI SAĞ OLSUN’
İl yönetiminden güven duygusunu ve ciddiyeti alamadıklarını söyleyen Atlı; “31 Mart’ta biz hala görevde olur muyuz, ya da yeni bir yönetim olur mu bilmiyorum ama eğer herhangi bir değişiklik olursa Babadağ Belediyesi’nde yeni gelecek olan arkadaşlara projelerimizle ilgili yardımcı oluruz.  1 Nisan sabahı göreceğiz.

Süreçle ilgili çok ciddiye alınmadığımız düşünüyorum. Siyaset ciddi bir iştir, ciddi bir kurumdur. Halka rağmen yapılan değil halkla birlikte yapılan bir iştir. Halk size güvenmesi gerekiyor ki siz de bu güvenin karşılığında halkın desteğini alabilesiniz.  Ama şu an geldiğimi noktada biz maalesef parti yöneticilerinden o ciddiyeti ve sorumluluğu, güven duygusunu alamadık. Hissedemedik. Canları sağ olsun…” ifadelerini kullandı.

‘BAŞKAN ADAYLIĞINI AÇIKLADI’
Özellikle son bir haftada vatandaşlardan aday olması yönünde büyük baskı gördüğünü belirten Atlı yeniden aday olacağını duyurdu. Atlı; “Yolumuza devam ediyoruz. Biz gene adayız.  Seçime girme noktasında yoğun bir istek ve talep var. Belediye meclis üyelerimizle birlikte durumu değerlendireceğiz. Bağımsızdan ya da herhangi bir siyasi parti çatısı altında girme noktasında bir kararımız yok. Önümüzdeki hafta cevap vereceğiz.  Bir çok parti ile görüşme oldu. Sadece İYİ Parti değil bir çok partiden görüşme talebi var. Biz kararımızı önümüzdeki hafta vereceğiz” ifadelerini kullandı.

‘CHP ADAY YAPARSA GERİ ÇEVİRİRİZ’
Bir gazetecinin Babadağ’da CHP’nin henüz adayını açıklamadığını, kendisini aday göstermesi durumunda tutumunun ne olacağını sorması üzerine; “Biz şu an itibariyle CHP’nin belediye başkan adayı ya da aday adayı değiliz. Öyle bir karar çıkarsa geri çeviririz. Ciddiye alınmadık, il başkanına bir hafta telefonla ulaşamadım. Yaşananları ciddiyetsiz ve nezaketsizlik olarak nitelendiriyorum” diye konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı