Buldan Belediyesi yangınlar nedeniyle festivalleri iptal etti, ödenek yangın bölgelerine gönderilecek - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Buldan Belediyesi yangınlar nedeniyle festivalleri iptal etti, ödenek yangın bölgelerine gönderilecek

Buldan Belediyesi yangınlar nedeniyle festivalleri iptal etti, ödenek yangın bölgelerine gönderilecek

Buldan Belediyesi, Türkiye’nin ciğerlerine düşen ateş nedeniyle 6-8 Ağustos’ta yapılacak olan Yenicekent ile 13-15 Ağustos’ta gerçekleştirilecek olan Buldan Festivali ile 4 Eylül Kurtuluş Günü etkinliklerini iptal etti. Festivaller için ayrılan ödeneğin yangın bölgelerine gönderileceği açıklandı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 2 Ağustos 2021 Pazartesi, 14:55

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, geçtiğimiz hafta birçok yerde başlayan ve halen süren orman yangınları nedeniyle 6-7-8 Ağustos 2021 tarihinde yapılacak olan Yenicekent Tripolis Kültür ve Turfanda Sultaniye Çekirdeksiz Üzüm Festivali ile 13-14-16 Ağustos 2021 tarihinde gerçekleştirilecek olan Buldan Dokuma Kültürü ve El Sanatları Festivali’nin iptal edildiğini açıkladı.

Ayrıca 4 Eylül Buldan’ın Kurtuluşu’nun 99.yıl dönümü etkinliklerinin de iptal edileceğini duyuran Başkan Şevik, “Festivaller için ayrılan ödeneğimizin tamamını yangın bölgelerine göndereceğiz. Manavgat’ta Marmaris’te ve Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde meydana gelen orman yangınlarının yaralarını hep birlikte saracağız. Bütün umutlarımız, birçok ilimizde devam eden yangınların, daha fazla can kayıpları yaşanmadan kontrol altına alınması. Ben yangında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

Yorumlar

Ali Kürşad Kıran   -  Bağlantı 2 Ağustos 2021, 16:22

Hayırlı olsun. Rabbim milletimizin yar ve yardımcısı olsun.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı