Buldan, eko-turizm için GEKA’dan destek alacak - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Buldan, eko-turizm için GEKA’dan destek alacak

Buldan, eko-turizm için GEKA’dan destek alacak

Buldan, GEKA’nın Eko-Turizminde Yeni Destinasyonlar programından yararlanarak, turizm potansiyelini değerlendirmek, turizm faaliyetlerini yaygınlaştırmak için harekete geçti. GEKA’nın öncülüğünde düzenlenmesi planlanan “Buldan Eko-Turizmi Çalıştayı”nda, ilçenin turizm alanında güçlü ve zayıf yönleri, fırsatları, tehditleri ve gelecek faaliyetleri belirlenecek.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 15 Şubat 2020 Cumartesi, 09:00

Buldan Eko-Turizmde Yeni Destinasyon Komisyonu, Kaymakam Murat Sarı başkanlığında toplandı. GEKA Ekonomik Araştırmalar ve Planlama Uzmanı Dilşad Akar’ın, GEKA tarafından hazırlanan eko-turizminde yeni destinasyonlar programı ile ilgili bilgi verdiği toplantıya, Belediye Başkanı Mustafa Şevik, PAÜ Buldan MYO Müdürü Prof. Dr. İsmail Çeviş, Denizli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Folklor Araştırmacısı Rıdvan Kayhan, STK temsilcileri ile esnaflar katıldı.

Proje ile 3-4 yıllık süreç içerisinde 5-10 milyon avro hibe desteği sağlanacağını belirten Kaymakam Murat Sarı, GEKA üzerinden proje yaparak Buldan’ın güzelliklerini, özelliklerini daha da artırmayı hedeflediklerin ifade etti.

Belediye Başkanı Mustafa Şevik ise, Buldan’ın yol haritasını çizerek tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerini turizme kazandırmayı amaçladıklarını söyledi. GEKA’nın proje çağrılarının iyi değerlendirilmesi gerektiğini anlatan Başkan Şevik, Buldan için bu trenin kaçılmaması gerektiğini söyledi.

ÇALIŞTAY YAPILACAK
Buldan Destinasyon Yönetim Kurulu, toplantıda, Buldan turizmi çalıştayı yapılması yönünde karar aldı. “Doğa ve Spor Turizmi Olanakları”, “Yerel Kültürün Turizme Entegre Edilmesi”, “Hierapolis-Laodikya-Tripolis-Buldan Yayla Gölü Kral Yolu”, “Ürün Geliştirme, Pazarlama Ve Markalaşma” konu başlıklarında gerçekleştirilecek olan Buldan Eko-Turizm Çalıştayı’nda, ilçenin turizm alanında güçlü ve zayıf yönlerini, fırsatları, tehditleri ve gelecek faaliyetleri belirlenecek.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı