REKLAMI GEÇ

Buldan turizm kenti olma yolunda

Buldan turizm kenti olma yolunda

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, Denizli Kültür ve Turizm İl Müdürü Turhan Veli Akyol, Müze Müdürü Nail Uyar ile birlikte, Tripolis Antik Kenti’nde incelemelerde bulundu. Kazı Başkanı Prof. Dr. Bahadır Duman, 2007 yılından beri devam eden kazı çalışmalarıyla ilgili bilgi verdi. Başkan Şevik, Tripolis ve ilçe merkezinde restore edilen tescilli yapılar ile turizm seferberliği başlattıklarını söyledi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 22 Ekim 2022 Cumartesi, 10:51

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, Denizli Kültür ve Turizm Müdürü Turhan Veli Akyol ve Müze Müdürü Nail Uyar, Tripolis Antik Kenti’ni ziyaret etti.

2007 yılından beri kazı çalışmalarına başkanlık eden Prof. Dr. Bahadır Duman’dan kazı ile ilgili bilgi alan Kültür ve Turizm İl Müdürü Turhan Veli Akyol ve Başkan Şevik, Kazı Evi’ni de ziyaret ederek, Tripolis’te yılın 12 ayı çalışmalarını sürdüren kazı ekibine iyi çalışmalar dilediler.

Tripolis Antik Kenti’nde devam eden kazılara belediye olarak destek verdiklerini vurgulayan Başkan Şevik, “Belediye olarak, ilçemizin, tarih, kültür ve eko turizmde yerini alması ve turizm pastasından yeterince pay alabilmesi için imkanlarımızı seferber ettik. Bir taraftan ilçe merkezinde tescilli yapılarımızı restore ederek ilçe turizmine kazandırılmasıyla çalışmalarımız devam ederken, diğer taraftan Tripolis Antik Kenti ile ilçemize gelen yerli ve yabancı turist sayısını artırmak amacıyla Kral Yolu güzergahında çalışmalarımız sürüyor. Pamukkale’ye gelen turistleri, Laodikya’dan Tripolis’e, Tripolis’ten Buldan’a ve doğal güzelliği ile göz dolduran Süleymanlı Yayla Gölü’ne ulaştıracak tarihi Kral Yolu hattını yeniden canlandırmak istiyoruz. Yenicekent-Buldan hattında çevre düzenlemesi çalışmaları devam ediyor” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı