REKLAMI GEÇ

Sele kapılan traktörü kurtarmak isterken az daha canından oluyordu

Sele kapılan traktörü kurtarmak isterken az daha canından oluyordu

Denizli’de yağışın etkisiyle debisi yükselen çayda sele kapılan traktörü kurtarmak isteyen sürücü, ne yapsa da başarılı olamadı. Yardıma rağmen sürüklenmeyene başlayan traktörden atlamayı başaran sürücü, kendini son anda kurtardı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 31 Mayıs 2023 Çarşamba, 12:51

Olay, Buldan ilçesine bağlı Kadıköy Mahallesinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre; kent genelinde etkisini gösteren yağış, birçok noktalarda ise hayatı olumsuz etkiledi. Yağışın yüzünü gösterdiği noktalardan biri olan Kadıköy Mahallesinde bulunan çay, debisinin yükselmesiyle hızla akmaya başladı.

Önüne ne aldıysa götüren çayda, tarladan dönen 21 yaşındaki sürücü Mehmet D.’nin kullandığı 20 RE 893 plakalı traktörde stop ederek sürüklenmeye başladı. Ne yapsa da tonluk traktörün gitmesine engel olmayan sürücünün yardımına mahalledekiler yetişti.

Yardıma koşan mahalledekiler, başka bir traktörle selde mahsur kalan traktörü kurtarmaya çalışsa da başarılı olamadı. Traktörün üstünde bekleyen sürücü, selin artmasıyla birlikte kendini güçlükle yola attı. Hızla akan çaydan traktör metrelerce sürüklendi. Bir süre sonra duran traktör, yağmurun etkisini yitirmesiyle çaydan çıkarıldı. DENİZLİ (İHA)

Yorumlar

ibrahim   -  Bağlantı 26 Temmuz 2023, 15:41

Traktör sürücüsü Mehmet beye geçmiş olsun dileğinde bulunuyoruz. Atalarımızın kutsal saydığı emanetler; avrat, at ve silahın yerini, günümüzde traktör almıştır. Bu yüzden; tarımda ve ulaşımda önemli bir üretim aracının değeri çiftçi için eşsizdir.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı