Yenicekent ve Güroluk sosyal tesisleri hizmette - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Yenicekent ve Güroluk sosyal tesisleri hizmette

Yenicekent ve Güroluk sosyal tesisleri hizmette

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik’in seçim vaatlerinden biri olan Yenicekent Kapalı Pazaryeri ve Sosyal Tesis ile Güroluk Sosyal Tesisi’nin açılışı gerçekleştirildi. Yenicekent Mahallesi’ndeki kapalı Pazaryeri ve Sosyal Tesis açılışının ardından pazaryerini ve gezen Başkan Şevik, alışveriş yaptı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 26 Mart 2021 Cuma, 17:17

Yenicekent Mahalle sakinleri, yıllardan beri talep ettikleri kapalı pazaryeri ve sosyal tesise kavuştu. Kapalı pazaryeri ve sosyal tesis açılış törenine Belediye Başkanı Mustafa Şevik, AK Parti İlçe Başkanı Naci Çomuk, MHP İlçe Başkanı Ahmet Özeşmen, belediye meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Dualarla hizmete giren kapalı pazaryeri ve sosyal tesis 3 bin 722 metrekarelik alandan oluşuyor. Pazaryerinin bir bölümünün üstü kapatılarak, her hafta cuma günleri kurulan pazar esnafının hizmetine sunuldu. Haftanın diğer günlerinde ise sosyal tesis olarak hizmet verecek olan Kapalı alanda, mahalle sakinleri düğün, sünnet, mevlit gibi merasimlerini yapabilecek.

Başkan Şevik ile beraberindekiler, pazaryerini gezerek, esnafa hayırlı işler dilediler. Pazardan alışveriş yapan Başkan Şevik’e teşekkür eden pazar esnafı, “Uzun zamandan beri Yenicekent’e kapalı pazaryeri istiyorduk. Sonunda mahallemize yakışan bir pazaryerine kavuştuk. Teşekkür ederiz” dedi.

Başkan Şevik, pazaryeri ziyaretinin ardından Yenicekentli esnafı ziyaret etti, istek ve taleplerini dinledi. Esnafa, dezenfektan ve maske dağıtıldı.

GÜROLUK’A SOSYAL TESİS
Yenicekent Kapalı Pazaryeri ve Sosyal Tesis açılışının ardından Güroluk Mahallesi’ne geçen Başkan Şevik, burada sosyal tesis açılışını gerçekleştirdi. Güroluk Mahalle sakinlerinin, düğün, sünnet, mevlit gibi merasimlerini yapabileceği alanda, çocuklar için de basketbol potası bulunuyor.

Her mahalleye bir sosyal tesis yapacakların altını çizen Başkan Şevik, “Burası çok güzel olmuş. Güroluk Mahallemize hayırlı olsun” dedi.

Başkan Şevik açılışın ardından Muhtar Mehmet Emirdağ ile birlikte mahalleyi gezerek eksiklikleri yerinde tespit etti, giderilmesi için ilgili birim müdürlerine talimat verdi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı